banner120

Bu itiraz çok konuşulur!##hb_manset.gif

AİBÜ Öğretim Elemanları Derneği yaptığı yazılı açıklamada Bolu’lu işadamlarına yönelik olarak üniversiteden YÖK'e gönderilen görüşlerle ilgili tartışmaların halen sürmekte olduğuna...

Bu itiraz çok konuşulur!##hb_manset.gif

AİBÜ Öğretim Elemanları Derneği yaptığı yazılı açıklamada Bolu’lu işadamlarına yönelik olarak üniversiteden YÖK'e gönderilen görüşlerle ilgili tartışmaların halen sürmekte olduğuna vurgu yaptı. Yapılan açıklamada; “Üniversite'de kadro sorunu yaşayan öğretim elemanlarının önemli bir kısmının Abant İzzet Baysal Üniversiteli Öğretim Elemanları Derneği üyesi olması nedeniyle, dolaylı bir şekilde derneğimiz, konunun tarafı olarak gösterilmeye çabalanmaktadır. Bu çabaları gündem değiştirmeye ve yaşanan kadro sorununun çözümünü engellemeye yönelik bir anlayış olarak değerlendiriyoruz.” Denildi.

 

Abant İzzet Baysal Üniversiteli Öğretim Elemanları Derneği üyeleri günlerdir Üniversite yönetimi ve Bolu basını arasında Bolu’lu işadamlarına yönelik, YÖK'e gönderilen görüşlerle ilgili tartışmaların sürmekte olduğuna dikkat çekti.”Bu tartışmaların son döneminde konu, üniversitede kadro sorunu yaşayan öğretim elemanlarına bağlanmaya çalışılmaktadır.” Denilen açıklamada” Beklentimiz basında yer alan haberde telaffuz edilen öğretim üyelerinin isminin açıklanması idi. Ancak, bu konuyu gündeme getiren basın kuruluşundan ya da ilgili diğer kurumlardan bir açıklamada gelmedi. Üniversite'de kadro sorunu yaşayan öğretim elemanlarının önemli bir kısmının Abant İzzet Baysal Üniversiteli Öğretim Elemanları Derneği üyesi olması nedeniyle, dolaylı bir şekilde dernek, konunun tarafı olarak gösterilmeye çabalanmaktadır. Bu çabaları gündem değiştirmeye ve yaşanan kadro sorununun çözümünü engellemeye yönelik bir haber arayışı olarak değerlendiriyoruz.” İfadelerine yer verildi. Abant İzzet Baysal Üniversiteli Öğretim Elemanları Derneğinden yapılan açıklamada şu ifadelere dikkat çekildi;”AİBÜ'nün Bolu'nun en önemli kurumlarından birisi olması nedeniyle, yaşanan kadro sorunlarının Üniversite'nin kan kaybına yol açacağı endişesi taşıyan herkesi ilgilendirmesi kadar doğal bir şey olamaz. Bu tip haberlerin yapılmasının parasal çıkar konusuna bağlanması ya da ima edilmesi kabul edilemez. Abant İzzet Baysal Üniversiteli Öğretim Elemanları Derneği, kuruluş amacına uygun olarak kadro sorunu yaşayan öğretim elemanları için gerek bireysel gerek kurumsal girişimlerine devam etmektedir ve devam edecektir. Üyelerinin özlük haklarının gaspına yönelik tutumlara karşı yaptığı haklı çalışmalarının, basında yer alan, içinde bulunmadığı konulara ilişkin tartışmalara malzeme yapılmasını şiddetle kınıyor ve üyelerine yönelik bu tip yanlış yönlendirme ve bilgilendirmelere ilişkin yasal süreci başlatacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124