Bu kimin ayıbı

Bolu Belediyesi tarafından geçen ay temizlenen Borazanlar deresinin koku ve çöp sorunu hala çözülemedi. Bilinçsiz vatandaşlar tarafından çöp kutularına atılması gereken çöpler maalesef dereye atılması sonucu ortaya çıkan bu görüntü mahalle sakinlerini çileden çıkarttı.

 Bu kimin ayıbı

Haber: Semih BAYKAL

 

Borazanlar deresi geçen ay Bolu Belediyesi tarafından temizlenmişti. Ancak bilinçsiz vatandaşlar derenin geçen ay temizlenmesine rağmen hala çöplerini dereye atmaya devam ediyor. Derenin güney kısmında yaşayan Borazanlar Mahallesi sakinleri de dereden yayılan kokudan ve atılan çöplerden şikayetçi. Mahalle sakinleri derede çöp kokusundan farklı bir koku daha olduğunu söyledi.

 

Bu kokunun sadece akşamları ve sabahın ilk saatlerinde salındığını ifade ettiler. Belediyenin buraya acil bir çözüm bulması gerektiğini evlerinin dereye bakan taraflarında ki camlarını açamadıkları söyleyen mahalle sakinleri; " Belediye ne kadar bu dereyi temizlese de dereden gelen kokuya engel olamıyor. Evlerde, sokakta oturamaz olduk, evlerin dereye bakan taraflarında ki camları açamıyoruz. Lütfen Belediye buna bir çözüm bulsun" diye tepki gösterdiler. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128