Bu kıyım sona ersin

Tarım Orman İş Bolu il başkanı Basri Türk Bolu Merkezde görev yapan yaklaşık 50 Orman Muhafaza Memurunun il dışına tayininin söz konusu olduğunu vurgulayarak “bu hukuk dışı uygulamanın derhal geri çekilmesini...

Bu kıyım sona ersin

Tarım Orman İş Bolu il başkanı Basri Türk Bolu Merkezde görev yapan yaklaşık 50 Orman Muhafaza Memurunun il dışına tayininin söz konusu olduğunu vurgulayarak “bu hukuk dışı uygulamanın derhal geri çekilmesini istiyoruz.” Dedi.

 

Tarım Orman İş Bolu il başkanı Basri Türk orman genel müdürlüğü tarafından 17 Ağustos 2012 tarihinde çıkartılan orman muhafaza memurları atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin Orman Muhafaza Memurlarının aile bütünlüğünü, çocuklarının eğitim haklarını ve sağlık koşullarını düşünmeksizin yürürlüğe sokulmak istendiğine dikkat çekti.

Türk;”Bu gün sadece Bolu Merkezde görev yapan yaklaşık 50 civarında Orman Muhafaza Memuru arkadaşımız bir oldubitti ile il dışı tayin ile karşı karşıyadır.Orman Muhafaza Memurlarının atama ve yer değiştirme yönetmeliği sendikamız Tarım Orman-iş tarafından yargıya taşınmış olup, Danıştay 2. dairesinde 2012/9392 sayılı dosya ile karar aşamasına gelmiştir.Yönetmeliğin iptali ve yürütmenin durdurulması kuvvetle ihtimaldir..Yargı süreci devam ederken Orman Genel Müdürlüğünce Bursa’da yapılan Bölge Müdürleri Toplantısı sonrasında yönetmeliğin uygulamaya konularak tayinlerin başlatılması talimatı tüm Orman Muhafaza Memurları çalışanlarımızı huzursuz etmiş olup, ailelerini ve çocuklarını endişeye sevk etmiştir.” Dedi. Tarım Orman İş Bolu il başkanı Basri Türk sözlerini şu şekilde tamamladı; “Orman Muhafaza Memurlarının atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yargı sonucunun beklenmesini ve çalışanlarımızın ve ailelerinin huzursuz edilmemesi için buradan bütün yetkilileri sağduyuya çağırıyoruz ve uyarıyoruz. Bu uygulama Orman Muhafaza Memurlarını mağdur ettiği gibi kurumda koruma, üretim, silvikültür ve diğer faaliyetlerini de sekteye uğratacaktır. Uygulama sonucu telafisi imkânsız sonuçları doğuracağı muhtemel olan bu hukuk dışı yönetmeliğin derhal geri çekilmesini istiyoruz.”

 

                                              

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER