“Bu millet bu Cumhuriyeti sokakta bulmadı”

CHP Genel başkan yardımcısı ve eski Bolu Ticaret ve Sanayi Odası meclis başkanı Umut Oran dün arka arkaya attığı Tweetler ile güne damgasını vurdu. Oran “Geleceği 16. yüzyıl fantezilerinde kapalı kalmış kendini Muhteşem...

“Bu millet bu Cumhuriyeti sokakta bulmadı”

CHP Genel başkan yardımcısı ve eski Bolu Ticaret ve Sanayi Odası meclis başkanı Umut Oran dün arka arkaya attığı Tweetler ile güne damgasını vurdu. Oran “Geleceği 16. yüzyıl fantezilerinde kapalı kalmış kendini Muhteşem Yüzyıl setinde hissedenler değil, Cumhuriyetçiler çizecek.” Dedi.

İşte Umut Oran’ın arka arkaya attığı Tweetler;

Ülkemizde sorunlar vardır ama çözümü de laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan bu Cumhuriyeti güçlendirmekten geçer.

Bu güzel Cumhuriyet yıkılmış bir ülkeden milyonlar çıkardı. Tüm sarsıntılara rağmen boynumuzla tasmayla değil başımız dik yaşadık.

Cumhuriyet milletler ailesinin onurlu bir ferdi olmak, hiç bir insanın boyunduruğu altında yaşamamak, insanlık onuruna kavuşmak demektir.

Cumhuriyet fazilettir, faziletten kimse korkmasın. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet özgürlüktür, bağımsızlıktır.

Kimse haddini aşmasın, kimse unutmasın bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti, biz de bu Cumhuriyeti kutlayacağız, yaşatacağız.

Bu millet bu Cumhuriyeti sokakta bulmadı. Ateşten geçtik, kan döktük, cephelerde barut kokladık. Kolay kolay da kimseye bırakmayız.

Geleceği 16. yüzyıl fantezilerinde kapalı kalmış kendini Muhteşem Yüzyıl setinde hissedenler değil, Cumhuriyetçiler çizecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128