Bu nasıl bir anne! Çocuklarını çalıştırdı, kendisi ise çekirdek çitledi

Bolu’da akla hayale sığmayan bir olay yaşandı. Kanuna göre ailelerin küçük yaştaki çocuklarını çalıştırmasının yasak olmasına rağmen, bu kanuna uymayan bir anne Bolulu esnafları ve vatandaşları çileden çıkarttı. Biri kız diğere erkek olmak üzere iki çocuğunun eline mandolin vererek müzik çaldıran ve bu sayede para kazanan vicdansız annenin ayrıca bir banka oturup çekirdek çitleyip, çocuklarının ne kadar para kazandığını izlemesi büyük şaşkınlık yarattı.

Bu nasıl bir anne! Çocuklarını çalıştırdı, kendisi ise çekirdek çitledi

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN – FARUK ÇİDEM

Okulların tatile girmesiyle birlikte küçük yaştaki öğrenci çocukların ayakkabı boyacılığı, mendil satıcılığı, tartı ile ekmek parası kazanmaya çalıştıklarını yıllardır hep görüyoruz ve görmeye de devam ediyoruz. Ancak ne var ki dün İzzet Baysal Caddesi’nde yaşanan dramatik olay başta cadde esnafı olmak üzere tüm vatandaşları çileden çıkarttı.

Genç bir anne biri kız diğeri erkek olmak üzere iki çocuğunun eline mandolin vererek yerlere oturtup müzik çaldırarak duygu sömürüsü yapıp para kazandırmaya çalışması, u da yetmiyormuş gibi kendi de çocuklarının yakınında bulunan bir banka oturup çekirdek çitleyip, çocuklarının ne kadar para kazandıklarını gözetlemesi tam bir vicdansızlık örneğini gösterdi.

Yere oturup elindeki mandolini çalmaktan yorulan küçük kız çocuğu kazandığı parayı annesine götürüp vermesinin ardından vicdansız anne, “Bu kadar para yetmez. Git biraz daha müzik çal ve daha çok para topla” diyerek kızını tekrar para kazandırmaya göndermesi esnafları iyiden iyeye çileden çıkarttı. Hiçbir şey olmamış gibi iki küçük çocuğunu para uğruna caddede çalıştıran enenin işi pişkinliğe vurup çekirdek çitlemeye devam etmesi olayı görenlerin hafızalarına kazındı.

NE POLİS NE DE ZABITA MÜDAHELEDE BULUNMADI

Genç bir annenin kanunen yasak olmasına rağmen iki çocuğunu İzzet Baysal Caddesinde çalıştırması, kendisinin de bankta rahatça oturup hiçbir şey yokmuş gibi çekirdek çitlemesi olayı önce 155 Polis İmdat hattına esnaflar tarafından bildirildi. 155 görevlileri olaya zabıtanın baktığını ve 153 Alo Belediye Hattının aranmasını söyledi. Bunun üzerine esnaflar ve vatandaşlar dakikalarca 153 hattını aramasına rağmen bir türlü muhatap bulamadılar. İki kardeş, annelerinin talimatı üzerine saatlerce müzik çalıp, yerlerde sürünmeye devam ettiler. Vicdansız annede çocuklarının üzerinden kazandığı parayla  keyfine keyif katmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 4 yıl Önce

çocuklara acıyarak onlardan alışveriş yapmak, para vermek sadece onların daha çok suistimal edilmesini sağlar.

SIRADAKİ HABER

banner128