Bu nasıl bir proje?

Bolu Belediyesi tarafından yeni Adliye Sarayı yapımı için yer gösterilen ve Hal binasının hemen yanında bulunan arsada çalışmalar başlatıldı. Ancak ne var ki yeni Adliye Sarayı inşaatını yapanlar kaş yapayım derken göz çıkarttılar. Halin giriş kısmında bulunan bir işyeri proje kapsamında yerle bir edilirken konudan haberi bile olmayan işyeri sahibi ise yıkım karşısında adeta şok oldu.

Bu nasıl bir proje?

Haber: Kasım ŞAHİN

Yeni Adliye Sarayının hal binasın hemen yanında bulunan arsada çalışmaları başlatılırken, sorunları da beraberinde  de getirmiş oldu. Şimdiye kadar projenin tam anlamıyla açıklanmaması nedeniyle toptancı halinin girişinde bulunan işyerinin sahibi zor duruma düşürüldü. Arsa üzerinde yapılan çalışmalarda kepçe operatörü hal binasının girişinde bulunan ilk dükkanı yerle bir etti. Mağdur olan esnaf için ne gibi bir çözümün bulunacağı ise merak konusu oldu.

Adliye Sarayı inşaatı çalışmaları nedeniyle toptancı halinde ise giriş çıkışlarda büyük zorluklar yaşanırken, çevre kirliği de yaşanmaya başladı. Ayrıca, yeni toptancı halinin yeni yerinin neresi olacağı konusunda da hiçbir yetkili açıklamada bulunmazken, dükkan sahiplerinden şimdiden 30’ar bin lira para talep edildiği iddialar arasında yer aldı. Yetkililerin bir an önce bu konuya el atması ve hal esnafının sorunlarının giderilmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 18:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 5 yıl Önce

hemen kepçe operatörüne atin suçu.b başkani bilerek yiktirmiştir başka izahi yok

SIRADAKİ HABER

banner128