“Bu nesil çok daha farklı geliyor”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir araya geldiği eğitim camiasının Öğretmenler Günü’nü kutladı. Yılmaz, düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Bu ümmeti yeni ve güçlü medeniyete taşıyacak nesillere sizlerin sayesinde kavuşacağız. Buna yürekten inanıyorum” dedi.

“Bu nesil çok daha farklı geliyor”

HABER: Aysun BEYKOZ

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevinde bir program düzenlendi. Programa Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, bazı kurum ve daire müdürleri ile eğitim camiasından çok sayıda görevde bulunan veya emekli olan öğretmen ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda mesleğe yeni başlayan öğretmenler için yemin töreni düzenlendi. Ayrıca emekli olan öğretmenler de unutulmayarak, plaket takdiminde bulunuldu. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu Valisi Aydın Baruş, gerçekleşen programda günün anlam ve önemi hakkında birer konuşma yaparak, eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

“O yıllarla şimdiki zaman arasında uçurum var”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, konuşmasında eğitimde gelinen seviyeye değinerek “Öğretmenliğe başladığımız o yıllarla şimdiki zaman arasında çok ciddi bir uçurum olduğunu bilesiniz. Kurum ve yumurta akıyla yapılan ve macunla kara tahtanın boyandığı tebeşirli tahtaları belki yeni öğretmenler bilmez. İşte o dönemlerden akıllı tahtalara doğru geçen bir dönemi yaşıyoruz.  Ben ve bizim gibiler o merhaleleri görüp şimdi gelinen noktayı görünce ülkemizle gurur duyuyoruz” dedi.

Gençlerin gelişken teknoloji ile birlikte akıllı telefon ve bilgisayara bağımlı hale geldiğine dikkat çeken Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tabi gençlerimize bakıldığında ise vurdum duymaz olup, elindeki notebook veya akıllı telefonlarla vakit geçirirken, herkes ‘Bunlar nasıl bu ülkeye sahip çıkacak’ denildiği ve güven konusunda sıkıntıya düştüğümüz bir zaman diliminde bir 15 Temmuz yaşadık ki; 7’den 70’e herkesin ülkesine nasıl sahip çıktığını görünce bunun yersiz olduğunu anladık ve tüm milletimizin önünde saygıyla eğildik. Ben inanıyorum ki toplum olarak bizim hafife aldığımız bu nesil çok daha farklı geliyor. Kurucumuzun da işaret ettiği gibi dünyanın en gelişmiş ülkelerini geçecek bir nesle doğru ilerlemenin huzur ve mutluluğunu sizlerin sayesinde yaşıyoruz.”

“Hayatını kaybetmiş öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum”

Başkan Alaaddin Yılmaz, son olarak şunları söyledi:

“Bu vesileyle hayatını kaybetmiş tüm öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyorum. Şu an aramızda büyüklerimizi görüyorum, onlara da Allah sağlıklı ve uzun ömürler versin. Bugünün öğretmenlerinden de çevreyi biraz daha dikkate alacak şekilde öğrencilerimizi eğitmelerini bir belediye başkanı olarak rica ediyorum. Bu ümmeti yeni ve güçlü medeniyete taşıyacak nesillere sizlerin sayesinde kavuşacağız. Buna yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle de hepinizin öğretmenler gününüzü kutluyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128