BU ÖĞRENCİLER AYAKTA ALKIŞLANIR

Bolu İzzet Baysal Gölyüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı örnek davranış ayakta alkışlanır. Sınıf arkadaşları Burak Aytar’ın dedesi olan emekli öğretmen Ruhi Karagöz’ün felçli olduğundan dolayı yürüyemediğini öğrenen örnek öğrenciler topladıkları mavi kapaklarla tekerlekli sandalye alıp alkışlar eşliğinde Karagöz’e teslim ettiler. Felçli Karagöz’ün koluna giren öğrenciler, onu sandalyeye yerleştirdikten sonra mutluluklarını alkışlarla gösterdiler.

BU ÖĞRENCİLER AYAKTA ALKIŞLANIR

Haber: Kasım ŞAHİN

Okul bahçesinde bir araya gelen Milli Eğitim Şube Müdürü Recai Yörük, Köroğlu Engelsiz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeyda Ay, Okul Müdürü Emine Kaya, öğretmenlerden Selma Demirer ile mavi kapat toplayan çok sayıda öğrenci duygu dolu dakikalar yaşadılar. Sınıf arkadaşları Burak Aytar’ın emekli öğretmen olan dedesi Ruhi Karagöz’ün felç olduğunu ve yürüyemediğini öğrenen örnek öğrenciler okulda mavi kapak toplama kampanyası başlattılar.

Bir yıl boyunca çuvallar dolusu mavi kapakları toplayıp bunları torbalayan öğrencilere bir destekte okul idaresinden geldi. Toplanan mavi kapaklar dün törenle Dernek Başkanı Şeyda Ay’a teslim edildi. Toplanan kapaklara karşın emekli öğretmen Karagöz’ün kullanılması içinde bir adet tekerlekli sandalye kendisine takdim edildi. Karagöz’ün ailesi ve öğrencilerin yardımıyla tekerlekli sandalyeye yerleştirilen emekli öğretmen Karagöz; “Şu anda mutluluğun en güzelini yaşıyorum. Bende bir emekli öğretmenim ve öğrencilerin bana yapmış olduğu bu örnek davranıştan dolayı onlarla onur ve gurur duydum. Tüm acılarım şimdi bitti. Böyle öğrencileri yetiştiren öğretmenleri de kutlarım” diyerek gözyaşı döktü.

Dernek Başkanı Şeyda Ay’da yaptığı açıklamada; “Biz dernek olarak hep farkındalıkların peşindeyiz. Duyarlı öğrencilerimizin başlattığı bu kampanyaya gönülden destek olduk. Topladıkları mavi kapaklara karşın felçli olan emekli bir öğretmenimize de tekerlekli sandalye vermiş olduk. Duyarlı öğrencilerimizi bizde yürekten kutluyoruz. Dernek olarak Bolu’da 28inci sandalyemizi de teslim etmiş olduk” dedi. Okul idarecileri, öğrenciler ve dernek yöneticileri tekerlekli sandalyeye kavuşan emekli öğretmen Karagöz ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER