“Bu pazarlığın ne olduğunu merak etmekteyiz”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Adem Evcil, Bolu’da son günlerde yaşanan gelişmeler, Karacasu belde Belediye Başkanı Celal Beydili’nin AKP’ye geçmesi, MHP’de yaklaşan kurultay süreci hakkında Kamu Hastaneler Birliği tarafından yapıldığı iddia edilen yolsuzluklar hakkında ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Bolu’ya gelip gelmemesi konusunda basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Evcil; “ Liderimizin her zaman emrindeyiz ve Üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya teşkilatlarımızla birlikte hazırız” dedi. Evcil ayrıca, MHP’den Ak partiye geçen Celal Beydili’nin, bir pazarlık sonucu geçtiğini ve bu pazarlığın da ne olduğu çok merak ettiklerini dile getirdi.

“Bu pazarlığın ne olduğunu merak etmekteyiz”

Haber: Kasım ŞAHİN- Semih BAYKAL

MHP İL Başkanı Adem Evcil düzenlediği basın toplantısında ilk olarak şunları söyledi; “ Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığına bir aylık bir zaman zarfı içerisinde atanmış bulunmaktayım. İl Başkanlığına atandıktan sonra Merkez İlçe Başkanlığına Alpaslan Özcan kardeşimiz atandı, Ülkü Ocakları Başkanlığına İsmail Akgül kardeşimiz atandı, önümüzdeki hafta içi Kadın Kollarımıza da Sema Kışlak ablamızın ataması gerçekleşecek inşallah. Bir günde, bin günde bu makamda olsak biz çalışmayı kendimize ilke edindik ve bu yönde Bolu’nun ihtiyaçlarına göre çalışmalarımızı dizayn ediyoruz. Son bir, bir buçuk senedir Bolu’da çok tatsız hadiselerle karşılaşıyoruz. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrenimini Bolu’da almış olan bir kardeşiniz olarak Bolu’da hiç görmediğimiz şeylerle karşılaşıyoruz. Canlı bomba hadiseleri, uyuşturucu hadiseleri, çocuk istismarlar vs. Bolu’nun bu konularla gündeme gelmesi bizleri ciddi manada rahatsız ediyor. Üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya teşkilatlarımızla birlikte hazırız” diye söyledi.

“KARACASU HALKI BU NOKTADA EN İYİ CEVABI SEÇİMLER GELDİĞİNDE VERECEKTİR”

Karacasu Belde Belediye Başkanı Celal Beydili’nin AK Parti’ye geçmesi konusunda da açıklamalar yapan Evcil; “ Biliyorsunuz Sayın Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, İl Başkanı olur olmaz siyasi nezaketten çok bahsetti. Ancak kendisi bizi hayırlı olsun diye bile aramadı ve bu süreçten sonra zaten İl Başkanı olmadan önce katıldığımız Celal Başkanın Ak Partiye geçip geçmeyeceği sorularını bizzat kendisine sorduğumuz birkaç toplantı düzenlendi. Sayın Belediye Meclis Üyemiz Ercan Bey’de bu toplantıdaydı. Kendisi böyle bir geçişin olmadığını beyan etti. Nitekim sonra Ak Parti İl Başkanı ve Belediye Başkanı  bir pazarlık sonucu Karacasuyu aldıklarını söylediler. Bizde sizler gibi bu pazarlığın ne olduğunu merak etmekteyiz. Nihayetinde Karacasuya yapılacak yatırımların farkındasınız. Yeni istihdamlar açılacak, yeni iş imkanları açılacak. Ama ciddi anlamda da bir rant söz konusudur. Biliyorsunuz ki 16 Milyon TL’ye alınan bir yer var. Yerin Eksperlere göre değerinin 70 Milyon TL olduğu söyleniyor. Nihayetinde böyle bir yerin verilmesi pazarlığın bir parçası mıydı? Bizde bunu çok merak ediyoruz. Ama milliyetçi Ülkücü hareketin bir geleneği vardır. Bize toz zerresi kadar hizmeti geçmiş hiçbir kimseyi karalamak bizlerin tarız olmamıştır, olmayacaktır. Kendisinin de Milliyetçi Ülkücü harekete azda olsa emeği geçmiştir. Bu emeklerinden ötürü ona teşekkür ettik. Ama yeni yönünde başarılar diliyoruz. Karacasu halkı bu noktada en iyi cevabı seçimler geldiğinde verecektir. Siyaseten geçmiş yıllarda fırıldak Kubi dedikleri bir milletvekili vardı. Her partiden aday olurdu. Bu tarz tiplerin zaten siyaseten kendilerine bir karşılık bulamadılar ve bulamayacaklardır. Karacasu halkı bu konuyla alakalı en doğrusunu, en güzelini seçimler geldiğinde verecektir” dedi.

“LİDERİMİZİN BU NOKTADA EMRİNDEYİZ”

Milliyetçi Hareket Partisinde so günlerde yaşanan kongre süreci hakkında da bilgiler veren Ecil, bu nokta da liderlerinin her zaman emrinde olduklarını ifade ederek şunları ifade etti; “ Milliyetçi Ülkü hareket diğer siyasi partilere benzeyen bir hareket değildir ve hiçbir zamanda o çizgide olmamıştır. Cumhuriyet Halk Partisinde olağanüstü kurultaya götürmekle alakalı bir madde vardır ve bu sebepten ötürüdür ki sıklıkla kongre yaparlar. Lakin Milliyetçi Ülkücü hareket tarihinde bir defa lider değiştirmiştir ve değiştirdiği lider bu hareketin kurucusu rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’tir. Rahmetli Başbuğumuzun asker olması hasabiyle bizler nizami düzene uyan, askeri anlamda teşkilatlana bilen Türkiye’deki tek siyasi partiyiz. Şimdi bu gelenekten uzak bir çizgimiz olduğu için Sayın Genel Başkanımız bir kongre tarihi belirtti. Şimdi bir kaos ortamı var. Bu kimseye fayda sağlamayacaktır. Nihayetinde liderimiz neyi işaret ediyorsa, biz mevcut teşkilatların tamamı bu yönde görüş bildirmektedir. Lider teşkilat doktrin esası bizim bütün hatları ile camiamızın ideolojisi oluşturan bir bütün, bir üçlüdür. Üç hilalin bir manası da lider teşkilat doktrinidir. O noktada Sayın Liderimiz 10 Temmuzda dedi. Bizin içinde esas geçerli konuda 10 Temmuzdur. Nihayetinde biz taşra yapılanmasıyız ve bir genel merkeze bağlıyız. Bu noktada bizim görüş bildirmemiz zaten teşkilatımızdan tarafa olacaktır. Liderimizin bu noktada emrindeyiz. Talimatlarını yerine getireceğiz. Bize kendisinin talimatları yerelde teşkilatlanmamız yönündeydi. Bizden önceki dönemde İl Başkanlığı yapan arkadaşımız bir yılda Merkez İlçe Başkanı atayamazken, Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki Merkez İlçesiyle, ocağıyla, Belediye Meclisiyle, kadın kollarıyla bir aylık zaman zarfı içerisinde tüm teşkilatlarımızı oluşturduk. Siyasetin asıl olanı yerelde yapılanıdır. Yani 11 Temmuz günü kurultayın bittiğinde siyaset yerele dönecektir. Bizler Milliyetçi Hareket Partisine gönül vermiş hiçbir ağabeyimizi kırmak, hiçbir büyüğümüzü incitmek, hiçbir küçüğümüzü kırmak gibi bir durumumuz zaten söz konusu olamaz. Nihayetinde Milliyetçi Ülkücü hareket bir bütündür ve bu bütünlük doğrultusunda gelecek seçimlerde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Lakin bizi ilgilendiren kendi ilimizin sıkıntılarını, sorunlarını,  şu an muhalefet kanatın da dile getirmektir. Bu noktada da teşkilat olarak liderimizin sonuna kadar yanında ve emrindeyiz “diye ifade etti.

“TÜRKİYE SİYASETİNDE AKŞAMDAN SABAHA BAŞBAKAN DEĞİŞİYOR”

Evcil, ayrıca Türkiye’nin dünya gündeminde ve ülke gündemin yaşayan olaylar varken, şu günlerde sadece MHP’nin yaşadığı kongre sürecine kilitlenmesine tepki göstererek şunlar söyledi; “ Yalnız bu hususta Türkiye işi gücü bırakmış, Milliyetçi Hareket Partisinin kilitlenmiş durumdadır. Buda gösteriyor ki Milliyetçi Ülkücü hareketin gerçekten Türkiye’nin sigortası olduğudur.  Suriye’de dengeler değişmek üzere, Rakka’ya, İŞID’in kalesine YPG güçleri ve Suriye rejimi girdiler. Güneydoğu’da ciddi manada operasyonlar var, Temmuz ayından bu zamana kadar verdiğimiz şehit sayısı 800’ü geçti. Ankara’da, İstanbul’da, Bursa’da patlamalar oldu. Hani haberlerden takip ettiğimiz kadarıyla Bolu, Türkiye’nin yaşanılabilir ilk üç şehrinden biriydi. Şimdi stratejik anlamda baktığınızda Bolu’da iki tane canlı bombanın öldürülmesi, yedi tanesinin gözaltına alınması şuan hiç konuşulmuyor. Yani artık alış veriş merkezlerine gitmeye, kalabalık ortamlara girmeye korkar olduk. Baktığınız da İETT şoförü gibi görevden alınmış bir Başbakan var, Türkiye siyasetinde akşamdan sabaha Başbakan değişiyor. Şimdi bunların hepsi bir tarafa bırakılmış MHP’de ne olacak diye konuşuluyor, bir çok asılsız haberler çıkıyor. Şuan Bolu’da 6 üst kurul delegesi var. Bu delegelerin bir tanesi hariç hiç kimse bir aday ismi zikretmedi. Bu delegelerden birisi de Mehmet Aydın. Biliyorsunuz görevdeyken, yanlış bir yaklaşımla Meral Akşener’i desteklediğini belirtti. Haricinde kalan beş delegemiz kesinlikle ve kesinlikle bir isim beyan etmiş değiller. MHP’de de Meral Akşener ve diğer isimler mitingler düzenliyorlar, lakin ne toplanan arkadaşlar Genel Başkanı belirleyecek ne alkış tutan arkadaşlar Genel Başkanı belirleyecek. Genel Başkanı belirleyecek olan MHP’nin üst kurul delegeleridir. 10 Temmuz’da da bu delegeler seçimlerini yapacaklar ve bir değişim söz konusu olursa yine lider, teşkilat ve doktrin bağlılığıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

“BİZ İDEOLOJİ PARTİSİYİZ VE İDEOLOJİYİ SATIP YARI YOLDA BIRAKAMAYIZ”

Açıklamalarının devamında ideoloji partisi olduklarını ifade eden Evcil; “ Bizim bu noktada aradığımız en önemli nokta ülkücü olması. Merkez sağda siyaset yapılacaksa iktidar olmak çok basit. MHP’den istifa dilekçesini alıp yüksek seçim kuruluna bırakıyorsunuz, sonra Ak Parti İl Binasına gidiyorsunuz ve ben Ak Parti’ye üye oluyorum diyorsunuz. Bir saat içerisinde iktidar oluyorsunuz.   Milliyetçi, Ülkücü Hareketin bakış açısı ülkücülüğün tamamen makamlara o bakış açısıyla bakmasıdır ki biz makamlara ülkücü birisinin gelmesini ve turanla, kızıl elmayla bakmasını istiyoruz. Yoksa bizi temsil etmedikten sonra A şahsının B şahsının bir yere gelmesinin bizim için bir önemi yok. Biz ideoloji partisiyiz ve ideolojimizde de eksen kaymasına 1980’lerde ceza yatan ağabeylerimiz de beş bin tane şehidimiz de müsaade etmez ve biz de ahirette onların yüzlerine bakamayız.  İktidar uğruna onların canlarını ödedikleri, kanlarını verdikleri bir ideolojiyi satıp yarı yolda bırakamayız” dedi.

“SUÇLULAR İSE SONUNA KADAR BU İŞİN ÜZERİNE GİDECEĞİZ”

Kamu Hastaneler Birliği tarafından yolsuzluk yaptığı iddiaları üzerine açıklamalar yapan Evcil, şunları açıkladı; “ Kamu hastaneler Birliğinde yaşanan olayları, yapılan haberler neticesinde yakından takip ediyoruz. Bizlere orada yaşanan sıkıntıları mesaj yoluyla ileten arkadaşlarda oldu. Türk Sağlık Sen ile de bu konuları oturduk istişare ettik. Nihayetinde orada bir kaos ortamı var. Lakin birilerini bir suçla isnat etmek için o suçun oluşması lazım ve adli mercilere taşınması lazım. Konuyla ilgili Valilikte müfettişlerin olduğu biliniyor. Şimdi müfettişlerin yazdığı raporlar doğrultusunda kamuoyunda bir bilgi paylaşımı yapacaklar. Bizde sizler gibi bu süreci yakından takip edeceğiz. Sürecin geldiği nokta da suçlular ise sonuna kadar bu işin üzerine gideceğiz” diye açıkladı.

“KENDİSİ 7 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE BİR TANE BAYRAK ASMIŞ İNSAN DEĞİLDİR”

Son olarak Evcil, Eski İl Başkanı Mehmet Aydın’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Bolu’ya gelmediği yönünde politikalar yürüttüğünü söyleyerek bu konu ile ilgili şunları ifade etti; “ Liderimiz teşkilat yapılarının tamamının bitmiş olduğu bölgeleri ziyaret eder. Şimdi liderimizle ilgili eski il başkanımızın yok gelmedi Bolu’ya diye yürütmüş olduğu bir politika var. Kendisi 7 haziran seçimleri öncesinde bir tane bayrak asmış insan değildir. Meral Akşener geldiğinde gece bayrak asıyordu. Şimdi hal böyle iken Liderimiz Mengen’i ziyaret etti ve bunları youtube’deki videolarda çok net görebilirsiz. Herkes o zaman fotoğraf çektirme çabasındaydı. Şimdi bu insanların tamamı geçmiş karşıya liderimiz Bolu’ya gelemedi diyor.  Eğer bizler bir dahaki seçime burada olursak emin olun Liderimiz Bolu’ya gelecektir” diye ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
tuhaf
tuhaf - 4 yıl Önce

temiz siyasetten bahsediyor.arka bahçeniz türk sağlik sen deği̇l mi̇? bi̇lgi̇ almişsiniz. peki̇ hdp nin arka bahçesiyle sizinkiler bir arada kolkola!! bu nasıl milliyetçilik soruyorum size??

SIRADAKİ HABER

banner128