BU PROJE BOLU’YU ŞAHLANDIRIR

Bolu Belediyesi’nin Olimpiyat ve Spor Kompleksi’nin 4. Etabında yer alan Büyüksu Deresi Su Sporları ve Sahil Projesi olarak da bilinen proje için çalışmalar aralıksız sürüyor. Tanıtımı özel bir sunumla geçtiğimiz günlerde Belediye Meclisi toplantısında yapılan “Büyüksu Park Rekreasyon Projesi”, Bolu’nun “spor ve turizm şehri” olmasına önemli katkı sağlayacak. Bolu-Karacasu yolunda Büyüksu Deresi üzerine yapılacak ve Bolu’da su sporları, kürek ve kano yarışlarının yapılmasına imkân sağlayacak.

 BU PROJE BOLU’YU ŞAHLANDIRIR

Proje ile Bolu’ya, su sporlarının da yapılabileceği bir göletin yanı sıra sayfiye ve rekreasyon merkezi kazandırılacağını kaydeden Bolu Belediye Başkanı şunları söyledi:

“Proje ile Bolu’da yaşayanların deniz özlemini gidermeyi ve Bolu’yu su sporlarının da merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Bolu Büyüksu Deresi'nde hayata geçirilecek bu Proje ile derenin 1 kilometrelik kısmı, 100 metre genişliğine varan bir gölet haline getirilerek, deniz kumuyla yapay bir plaj oluşturulacak. Göletteki suyun yüksekliği yaz aylarında lastik savak ile 2,5 metreye çıkartılacak, kış aylarında ise lastik savak indirilerek suyun dere üzerinde akması sağlanacak. İçerisinde Bolumuza yakışan bir Termal Otel olacak. Termal suyumuz Karacasu üzerinden gelecek. Bununla ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Şehrimizi su ile buluşturmak istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Belediye Meclisi üyelerine sunumu yapılan proje avam projedir. Konuyla ilgili taraflardan gelen görüşler doğrultusunda proje son halini alacak. Doğa, spor ve sağlık turizmini önceliklerimiz arasına aldık. Bolu Belediyesi olarak Bolu’yu “yaşanabilir bir dünya şehri” yapmayı hedefliyoruz. Doğa ile uyumlu bir turizm ve spor cazibe merkezi oluşturmak için yola çıktık. Çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu amaçla geliştirdiğimiz “Karaçayır Olimpiyat Spor Kompleksi Projesi”ne paralel olarak Büyüksu Park Rekreasyon Projesi”ni yürütüyoruz. Proje kapsamında oluşturulacak gölette, yüzme imkânının yanı sıra kürek ve kano gibi su sporları da yapılabilecek. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 18:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

zatennezaman bir yere bir güzel faliyet yapılsa hemen çamur atma peşindesiniz bikerede desdekçi olun çok güel bir yatırım bolu için ayrı füzellik olur durmak yok çalışmaya devam kıskananlar çatırdasın

Recep dalkıran
Recep dalkıran - 5 yıl Önce

sayın başkanım bu projeler gercekten boluya yakışır projeler.siz sectıgınız hedeflere ulaşan başkanısınız allah daha nice başarili projelere ulaştirsin.hedeflerinizden şaşmayin. allah yar ve yardimciniz olsun.turi̇zm güzelli̇k demekti̇r.

Köroğlu Özgür
Köroğlu Özgür - 5 yıl Önce

maliyet hesabının iyi yapılması gerekir. boluda yaz mevsimi çok kısa , bu tür bir işletmenin bakım ve işletme maliyetleri yüksek olur. 3-5 yıla kadar atıl vaziyete geçer. yatırılan paranın geri dönüşü olmaz.

SIRADAKİ HABER

banner128