Bu satış işlemi Sülün Osman’a bile taş çıkarır##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin Nisan ayı 2.oturumunda Kent Meydanı ve Kültür parkına yapılacak olan yeni işyerlerinin satışı konusunda meclis üyeleri birbirine girdi. CHP’li Yörük “Bu satış işlemi Sülün...

Bu satış işlemi Sülün Osman’a  bile taş çıkarır##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin Nisan ayı 2.oturumunda Kent Meydanı ve Kültür parkına yapılacak olan yeni işyerlerinin satışı konusunda meclis üyeleri birbirine girdi. CHP’li Yörük “Bu satış işlemi Sülün Osman’a bile taş çıkarır eğer Sülün Osman yaşıyor olsaydı bu durum onu bile kıskandırırdı.” Dedi. Yörük’ün açıklamasının ardından konuşan AK Parti Grup başkanvekili Burak Balaban ise Yörük’ün “Sülün Osman” benzetmesini kınadıklarını söyleyerek; “Bu son derece talihsiz bir açıklama olmuştur” diye konuştu. Satış kararları konusunda encümene yetki verilmesiyle ilgili karar CHP’lilerin verdiği karşı oya rağmen oy çokluğuyla kabul edildi.

 

 

 

Bolu belediye meclisinin Nisan ayı 2.oturumunda CHP’li ve AKP’li meclis üyeleri arasında Kent Meydanı ve kültür parkına yapılacak olan yeni işyerlerinin satışı konusunda sert tartışmalar yaşandı. Bolu belediye meclisinde Kent Meydanı projesi ve Kültür parkının yeniden düzenlenmesi çalışması kapsamında yapılacak olan işyerlerinin satışları görüşüldü. Kent meydanına yapılacak olan 2 adet işyeri ile kültür parkın yeniden düzenlenmesi çalışmaları sonucunda yapılacak olan 18 adet dükkânların satışlarının yapılarak satış iş ve işlemleri için Belediye encümenine yetki verilmesiyle ilgili komisyon raporu hakkında konuşan CHP’li belediye meclis üyeleri rapora şerh koyduklarını vurgulayarak; “Raporda belirtilen Kent Meydanı ve Kültürpark Projesinde gösterilen yerlerdeki yapıların ne şekilde olacağı ve özellikleri belirtilmeden satışa çıkarılması hiç gerçekçi değildir. Ayrıca bu yapıların bu durumda en iyi ne kadar fiyatla satılabileceği bile bilinmeden encümene yetki verilmesini bu aşamada doğru bulmuyoruz. Bu konunun inşaatlar bittikten sonra görüşülmesinin daha doğru olacağı kanaatindeyiz” dediler. Konu ile ilgili olarak söz alan CHP’li belediye meclis üyesi Naci Yörük “ Ak partili arkadaşlarıma sesleniyorum. Şu anda alacağınız karar çok önemlidir. Kent meydanı ve kültür park projeleri inşallah kısa zamanda biter ama yapımı devam eden bu iki projedeki satış yetkisini encümen üyelerine vermek için niye bu kadar acele edilmektedir anlayabilmiş değilim. Doğmamış çocuğa don biçildiği gibi Bolu’nun geleceğine de resmen ipotek koyuyoruz.” Dedi.

 

 

Bu durum Sülün Osman’ı bile kıskandırır

 

 

1923 ve 1984 yılları arasında İstanbul’da yaşayan ünlü dolandırıcı Sülün Osman’a göndermelerde bulunan Yörük; “Bu satış işlemi Sülün Osman’a bile taş çıkarır eğer Sülün Osman yaşıyor olsaydı bu durum onu bile kıskandırırdı.” Dedi. Yörük’ün açıklamasının ardından konuşan AK Parti Grup başkanvekili Burak Balaban ise Yörük’ün “Sülün Osman” benzetmesini kınadıklarını söyleyerek; “Bu son derece talihsiz bir açıklama olmuştur” dedi. Oturumu yöneten belediye başkan vekili Haluk İnceler ise müteahhitlerin yapımı bitmemiş daireleri sattığına vurgu yaparak ”O yüzden biz gönül rahatlıyla oy vereceğiz” biçiminde konuştu. Yapılan oylama sonucunda karar CHP’lilerin verdiği karşı oyla oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Bandakçıoğlu yeni adliyenin yerine karşı çıktı

 

 

Bolu belediye meclisinin Nisan ayı 2.oturumunda İmar tadilat başvurularının görüşülmesi sırasında meclis üyesi Yener Bandakçıoğlu yeni adliye sarayının yeri ile ilgili maddeler olan 15 ve 22.maddelere kişisel olarak ret oyu vereceğini söyledi. Adliye sarayının Borazanlarda bulunan eski cezaevinin yerine konumlandırılması gerektiğini söyleyen Bandakçıoğlu; “Ben demokrat bir insanım, Partim beni bu konuda yalnız bırakmasına rağmen muhalefet oyu kullanacağım. Ben eski terminal arazisinin takas ve satış işlemleri konusunda Alaaddin Yılmaz’a yetki verilmesine karşıyım.” Şeklinde konuştu. İmar tadilat başvurularının görüşülmesi sırasında Kasaplar mahallesinde bulunan kayıtlı taşınmazın bulunduğu imar planındaki Temel Eğitim Okulu alanının dini eğitim tesisi olarak değiştirilmesine ve yapı yaklaşma mesafelerinin yeniden düzenlenmesine yönelik olarak hazırlanan imar planı tadilatına şerh koyan CHP’li imar komisyonu üyesi Naci Yörük;” 20 no’lu karara Milli eğitim müdürlüğünden görüş alındıktan sonra değerlendirilmesini daha uygun buluyorum” dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER