“Bu saygısızlığın hesabı elbet sorulacaktır”

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da yapılan hain saldırının faili, terörist Abdulbaki Sömer'in taziyesine katılan HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'e milletvekillerinin yanı sıra birçok sivil toplum örgütlerinde de tepkiler gelmişti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun da HDP'li Hezer'e sert tepki gösterdi. Ercoşkun yaptığı açıklamada, “Bu saygısızlığın hesabı elbet sorulacaktır” dedi.

“Bu saygısızlığın hesabı elbet sorulacaktır”

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ankara'da gerçekleşen, ülkemizin milli birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik yapılan bombalı saldırı sonucu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hazırlanan ortak bildiriye imza atmayan HDP'liler şimdi de saldırının failini adeta bağrına basıyor, teröristin evine taziye ziyaretine gidiyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Milletin vekili olarak seçilen bir şahsın ülkenin bölünmez bütünlüğüne karşı eylemler gerçekleştiren bir örgüt üyesinin taziyesine katılması bu vatan için canını feda etmiş binlerce şehidimize yapılan bir saygısızlıktır. Bu saygısızlığın hesabı elbet sorulacaktır” dedi.

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPMAKTAN VAZGEÇSİNLER"
Terör örgütünün sözcülüğünü yapanlara karşı sert ifadelerde bulunan Ercoşkun, “Ne zaman ülkemize ve milletimize karşı bir saldırı olsa bunun suçunu devletimize atmaya çalışan bu zihniyetler önce kendi savundukları kişilere bakmalılar. Örgüt sempatizanlığı yaparak, hain saldırıları gerçekleştirenleri savunarak, sözde özerklik türküleri atarak ülkemizin huzur ve güvenliğini daha fazla bozmalarına izin vermeyeceğiz. Hezer gibi Demirtaş gibi kirli zihniyetler terör örgütü sözcülüğünü yapmaktan vazgeçsinler. Bununla ilgili yasal çerçevede ne gerekiyorsa yapılması için bütün adımları atacağız. Devletimiz ve milletimizi bu ve buna benzer bütün tehditlere karşı sonuna kadar savunacağız” ifadelerine yer verdi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124