Bu sene her şey farklı olacak

Ramazan sokağı bu sene Karaçayır mahallesinde kuruluyor. Ramazan sokağı işletmecilerinden Mustafa Gökalp Burkucu Bolu halkını bu sene çok farklı bir ramazanın beklediğini söyledi.

Bu sene her şey farklı olacak
 Haber; Ayşe Muş

 

Bolu Belediyesi bu sene ramazan sokağı ihalesinin yapılmayacağını açıklamıştı. Bu açıklamaya duyarsız kalmayan, Mustafa Gökalp Burkucu, Ersin Yılmaz, Taner Turhan, Ufuk İnceoğlu ortak olarak ihaleye girerek ramazan sokağının kurulmasını sağladılar. Dün, ramazan sokağının tanıtımı amacıyla mehteran takımı belediye önünden karaçayır mahallesinde kurulan ramazan sokağına kadar bir gösteri gerçekleştirdi. Asıl açılışın Çarşamba günü iftar vaktinde gerçekleştireceklerini söyleyen Ramazan Sokağı işletmecilerinden Mustafa Gökalp Burkucu Bolu Olay gazetesine değerlendirmelerde bulundu. Burkucu bu seneki Ramazan Sokağı ihalesine hiçbir girişimcinin başvuruda bulunmadığına dikkat çekerek; “Bu sene ramazan sokağı projesine kimse girmek istemedi. Çünkü daha önce yapılan ramazan sokağı etkinlikleri istenilen düzeye Bolu’da ulaşamadı. Biz Bolu’daki Ramazan Sokağı etkinliklerinin Bir Eminönü gibi, Bir feshane gibi, bir İzmit’teki gibi, bir Bursa’daki gibi dolu dolu geçmesini istiyoruz. Ramazan sokağı etkinliklerini görsel bir şölen haline getirmek istiyoruz.” Dedi.

 

Ramazan sokağı etkinlikleri bu sene çok farklı olacak

 

Ramazan sokağı işletmecilerinden Mustafa Gökalp Burkucu Bolu halkını Karaçayır mahallesinde kurulan Ramazan sokağına beklediklerini vurgulayarak;”Ramazan sokağı etkinlikleri bu sene çok dolu ve farklı bir şekilde geçecek. Örneğin bu sene ramazan sokağı çadırları yerine Ramazan evlerini kuruyoruz. Daha önceki senelerde çadırların kurulmasıyla birçok sıkıntı yaşandı. Bunun yanı sıra sahne şovlarımız ve aşuk ile maşuk gibi, sihirbaz gibi ya da semazen gösterileri gibi etkinliklerimiz olacak. En azından yeni kuşakların bu etkinlikleri görmelerini istiyoruz. Ayrıca buraya tüm esnaflarımızı da davet ediyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2013, 22:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124