Bu sokak cezalı mı?

Sağlık Mahallesi Divan Sokak’ta bilinmeyen bir nedenle çöp toplama sorunu yaşanıyor. Çevre sokaklarda sıkıntı yaşanmazken Divan Sokak sakinleri çöplerinin düzenli alınmadığından yakınıyor.

Bu sokak cezalı mı?

Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından toplanmayan çöpler, sokakta oturan vatandaşların sağlığını da tehdit eden bir boyuta ulaştığı belirtiliyor.  Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Sağlık Mahallesi Divan Sokak üzerinde bulunan ve yer altına gömülmesi gerekirken, aylardır yer üstünde tutulan çöp konteynırlarına atılan çöpleri birde zamanında almayınca ortaya nahoş görüntüler çıkıyor. Tüm Bolu’da çöp konteynırları yer altına alınırken, aylardır Divan Sokak yol kenarında bekletilen çöp ünitelerinin durumu içler acısı enstantaneler oluşturuyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çöp kutularından dolup taşan ve yollara saçılan çöpleri de gününde toplamayınca 21. Yüzyılın Bolu’sunda seyirlik çöp manzaraları ortaya çıkıyor. Divan Sokakta oturan vatandaşlar bu çöp alanının yağmurlu havalarda göle dönüştüğünü, güneşli havalar da ise çöplerin toplanmaması nedeniyle, burunlarını kapatarak, bölgeden geçmek zorunda kaldıklarını dile getirdiler. Divan Sokak sakinleri, “Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü iyi kötü her yere gücü yetiyor. Bir tek bizim sokakta böyle bir çöp zafiyeti var. Sanki sokağımız belediye tarafından cezalandırılıyor. Havalar ısındığında yollara saçılan çöplerin içerinden pis sular her yere akıyor. Her taraf sivrisineklerle doldu. Sağlımızdan olacağız. Sayın Belediye Başkanımızdan durumumuza bir çare bulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128