banner120

Bu uygulama hem çok konuşulur hem de çok ses getirir

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Bolu’da bir ilke imza attı. Bolu’da ilk kez başlatılan uygulamayla hatalı park yapan sürücülere kesilen cezanın bildirimi önceden yapılıyor. Bastırılan broşürlerde cezayı kesen trafik memurunun ekip kodu, işlem tarihi ve saati, ilgili kanun maddesi ile ceza tutarının bulunduğu makbuz sürücünün oturduğu koltuğun ön camındaki sileceğe iliştirilerek ceza işlemi anında iletilmiş oluyor.

Bu uygulama hem çok konuşulur hem de çok ses getirir
ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Türkiye’de ilk defa Bolu Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yeni bir uygulama başlatıldı. Şehir merkezinde araçların çekilmemesi gereken kaldırım üzerlerine ve hatta görme özürlü vatandaşlar için ayrılan özel sarı renkli kaldırımların üzerlerine çekilen araçlar üzerine uygulama başlatan ekipler, özel olarak bastırılan ve üzerinde cezai işlemi uygulayan trafik polisinin ekip kodu, ilgili kanun maddesi(61/1-n), işlem tarihi, saati ve ceza tutarı olan(80 TL) yazılı broşürler sürücü koltuğunun bulunduğu ön camdaki sileceğin altına konulmaya başlandı.

Yapılan bu uygulamayla uygulanan cezaları yaklaşık 15 gün sonra posta yoluyla alan sürücüler bundan böyle anında araçların ön camına konulan bildirim kağıdıyla anında öğrenmiş olacaklar. Yeni uygulamayla sadece makbuz değil aynı zamanda kaldırım ve özel yollara çekilen araçların birde fotoğrafları çekiliyor. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri; “Amacımız ceza yazmak değil. Bolu’daki park sorununu çözmektir.  Bu bildirim kağıtları ile sürücüleri aldıkları ceza konusunda hem bilgilendirmiş hem de uyarmış oluyoruz” diye konuştular.Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124