“Bu yanlıştan dönülmelidir “

CHP Bolu il gençlik kolu başkanı Mehmet Fırat Kaya hükümetin 2013-2014 öğretim yılında yürürlüğe koymayı planladığı kılık-kıyafet yönetmeliğini eleştirerek;”Getirilen düzenleme ile başörtüsü...

“Bu yanlıştan dönülmelidir “

CHP Bolu il gençlik kolu başkanı Mehmet Fırat Kaya hükümetin 2013-2014 öğretim yılında yürürlüğe koymayı planladığı kılık-kıyafet yönetmeliğini eleştirerek;”Getirilen düzenleme ile başörtüsü ilk ve orta öğretime taşınmak istenmektedir” dedi.

 

CHP Bolu gençlik kollarından yapılan yazılı açıklamada yeni öğretim yılında yürürlüğe girecek olan kılık-kıyafet yönetmeliği eleştirildi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan CHP Bolu il gençlik kolu başkanı Mehmet Fırat Kaya “Okullarda ortak kıyafet zorunluluğunun ortadan kaldırılması çocuklarımız arasındaki eşitlik duygusunu ortadan kaldıran bir uygulamadır. Çocuklarımızın kişilik gelişimlerini tamamladıkları bu dönemlerde yaşayacakları psikolojik sorunların ileride telafisi çok zor olacaktır.” Dedi. Kaya; “Halkımızın yarısına yakınının yoksulluk sınırı altında yaşıyorken okullarda kılık kıyafet serbestliği getirmek yoksul çocuklara yapılmış bir hakarettir. Bu uygulamayı yürürlüğe sokan Milli Eğitim Bakanlığı her gün başka bir kıyafetle okula gelen çocukla günlerce aynı kıyafeti giymek zorunda kalan çocuğun yaşayacağı sorunları hiç düşünmedi mi? AKP iktidarının, başbakanın buyruğu ile gündeme getirdiği yönetmelik çocuklarımız üzerinde yürütülen ve 4+4+4 uygulaması ile başlatılmış sinsi ve siyasi toplum mühendisliğinin bir parçasıdır. Bu yönetmelik AKP’nin çağdaş eğitim, bilim ve laiklikten duyduğu siyasi rahatsızlığın bir yansımasıdır. Getirilen düzenleme ile başörtüsünü bir sorun ve ayrışma nedeni olarak ilk ve orta öğretime taşımak amaçlanmaktadır.”diye konuştu.

 

Bu uygulama derhal iptal edilmelidir

 

CHP Bolu il gençlik kolu başkanı Mehmet Fırat Kaya sözlerini şu şekilde tamamladı;”O yaştaki çocuklarımızın asla anlayamayacakları bir tartışmanın odağı haline getirilmesi ve bunun bilerek, isteyerek, tasarlanarak yapılması tam bir cinayettir. Bu uygulama ile yarının gençlerinde yaşanması muhtemel psikolojik sorunların önüne geçmek için bu uygulamanın derhal iptal edilmesinin gerekliliği açıktır. AKP hükümetinin en azından geleceğimiz olan çocuklarımızla ilgili kararları uzmanları dinleyerek bu yanlıştan dönmesini temenni ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128