BULUT; 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT’un , 24 Kasım öğretmenler günü kutlama mesajı…

 BULUT; 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma, Cumhuriyetimizin istediği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” kuşaklar yetiştirme görevini üstlenen aydınlanma mücadelemizin kalemli neferleri öğretmenlerimiz, bugün eğitimimizin içinde bulunduğu pek çok sorunun yükünü taşıyor.

Bir yanda atama bekleyen on binlerce öğretmenimiz çalışma hakkı sorunlarıyla karşı karşıyalar. Diğer yanda ekonomik, sosyal, sendikal hak ve sorunlarıyla boğuşan, adalet ve liyakatten uzak atama sorunlarıyla ayrıştırılan çalışan yönetici, öğretmen/eğitim emekçilerimiz mesleki değerlerinin de giderek aşındırıldığı, eğitim bilimlerinin gereklerinden uzak uygulamalarla mesleklerini sürdürmeye çalışıyorlar.

 “Öğretmenler! Yeni kuşağı, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni kuşak sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni kuşağı, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” diyerek öğretmenlere seslenen Millet Mekteplerinin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine, görüşlerine, yol göstericiliğine bu günlerde daha çok ihtiyaç duyduğumuz gerçeğiyle karşı karşıyayız.

Tüm bunlara rağmen Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine ulaşmak, ortak değerlerimizi çoğaltarak, hak ve özgürlüklerinin bilincinde yurttaşlar yetiştirmek için çaba harcayanCumhuriyetimizin istediği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” kuşaklar yetiştirme görevini başarıyla, özveriyle gerçekleştirmeye çalışan tüm eğitim emekçilerimizin  24 Kasım öğretmenler gününü içtenlikle, sevgi ve saygılarımla kutluyorum. HABER MERKEZİ
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER