Bulut, barışın sesi oldu

Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400.yılı dolayısıyla Hollanda Rotterdam şehri yakınlarındaki Vlaardingen kentinde ‘’Anadolu Hatıra ormanı ‘’ oluşturuldu. Vlaardingen’de iki parkta yapılan...

Bulut, barışın sesi oldu

Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400.yılı dolayısıyla Hollanda Rotterdam şehri yakınlarındaki Vlaardingen kentinde ‘’Anadolu Hatıra ormanı ‘’ oluşturuldu. Vlaardingen’de iki parkta yapılan fidan dikme törenine aslen Mengenli olan Ankara İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Turhan Bulut’ta katıldı.

 

Ankara İl Genel Meclisi ‘nin katkılarıyla Türkiyeden getirtilen 400 fidan törenle dikildi. Vlaardingen’de iki parkta yapılan fidan dikme törenine Ankara İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Arslanoğlu CHP Grup Başkan Vekili Turhan Bulut, AKP Grup Başkan Vekili Ekrem Çiftçi, MHP Grup Başkan Vekili Saim Kayaalp,Türkiye’nin Rotterdam başkonsolosu Togan Oral, Vlaardingen İşçi partili Belediye Başkanı TijerkBruinsma ile Hollanda İşçi partisi (PvDA) milletvekili Tunahan Kuzu, Rotterdam İşçi partisi belediye meclis üyesi Zeki Baran, Vlaardingen Türk Halk toplumu birliği başkanı Hasan Göbek, İlhan Altundağ  ve Yeşiller Sol Parti temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşti.Avrupa’nın en yeşil kentlerinden biri olan Vlaardingen’de Türkiye’den getirilen ağaçları dikmekten mutluluk duyduklarını anlatan Vlaardingen Belediye Başkanı Bruinsma ise ‘’Kentimizde 30 bin ağaç vardı,bu sayı yeni kurulan hatıra ormanıyla daha da artacak’’ dedi. Kendisinin tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Hollanda’nın seçimle göreve gelen tek Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Bruinsma, kentlerinde yaşayan Türklerle arasında çok iyi bir ilişkinin bulunduğunu söyledi. Türkiye’den gelen misafirleri ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Bruinsma, Ankara ile dostluk İlişkilerini arttırmayı istediklerini ifade etti.Ankara İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Turhan Bulut iki yıla yakın bir süredir Vlaardingen Belediyesi ile koordineli sürdürdüğü projenin hayata geçmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederken, Vlaardingen Belediyesinde verilen resepsiyonda göndere Türk Bayrağının çekilmesinden çok etkilendiklerini ifade etti. Burada yaptığı konuşmada, Partisinin İnsana ve doğaya saygın bakışının evrensel değerler içinde kabulünün en güzel örneğini Vlaardingen de yaşadıklarını ifade etti. Kurulan Anadolu ormanında, Sevgiyi, Barışı, Demokrasi ve Özgürlüğü pekiştirerek yaşamalarını temenni ederken, Vlaardingen Belediye Başkan ve Meclis Üyelerine içten teşekkürlerini iletti. Vlaardingen de bir dizi ziyaretler yapan heyet Belediyenin yalnızca engellilerin çalıştığı Fabrika ve seralardaki çalışmaları yerinde inceleyerek bu çalışmaların Türkiye de de uyarlanması için örnek aldıklarını belirttiler.

Turhan Bulut Ankara İl genel Meclisinden bir heyetle 19-23 Şubat tarihleri arasında İrlanda’nın Başkenti Dublin de Belediye Başkanı Naoise O Muirinin davetlisi olarak Dünyada 8.kez düzenlenen, Yoksulluğa karşı şehirler İttifakı ve yerel yönetimler konulu sempozyumuna da katıldı. Tanıtım konuşması da yapan Turhan Bulut, Sempozyuma katılan İrlanda Yerel yönetimler birliği genel sekreteri LaimKenny ,Dublin Belediye Bşk. Naoise O Muiri ve bir çok Ülkenin yerel yöneticileri ve Belediye başkanları ile Yoksulluğa karşı yerel yönetimlerin sorumlulukları hakkında fikir alışverişinde ve bilgi paylaşımında bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124