Bulut davayı kazandı ama çöpleri toplanmıyor

Avukat Reşat Bulut, 2012 yılında çöp bidonları konusunda kendisine kesilen idari para cezasının iptaliyle ilgili Belediye’ye açtığı davayı kazandı. Buna rağmen Bulut, Karamanlı Mahallesi Yunus Emre Sokakta bulunan yöneticiliğini yaptığı R.B apartmanının çöplerinin Bolu Belediyesi tarafından iki haftadır alınmadığını iddia etti.

 Bulut davayı kazandı ama çöpleri toplanmıyor

Haber: Semih BAYKAL

Belediye'ye açtığı davalarla gündeme gelen Av. Reşat Bulut son olarak Belediye'nin dağıttığı çöp bidonları konusunda kendisine kesilen idare para cezasının iptaliyle ilgili açtığı davayla geldi. 1. Sulh Ceza Mahkemesinin kararıyla açtığı davayı kazanan Bulut, bu süreçten sonra Karamanlı Mahallesi Yunus Emre Sokakta bulunan yöneticiliğini yaptığı R.B apartmanının çöplerinin Bolu Belediyesi tarafından iki haftadır toplanmadığını iddia etti.

 

"BU DURUMU PROTESTO EDİYORUM"

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Bulut; " Belediye'nin zorunlu görevlerinden birisi de şehrimizdeki atıkları, çöpleri toplaması ve bunları şehir dışına nakletmesidir. Ancak öyle anlaşıyor ki Belediyemiz çöp toplama işini tatil etti veya çöp bidonu almayanları bu şekilde cezalandırmaya çalışıyor ki bunu da yasal bir dayanağı yok. Çöp bidonu almadığım için bana ceza kesildi. Ancak mahkeme tarafından bu cezada iptal edildi. Çöp bidonu almak zorunda değilim. Belediye'nin böyle çöp bidonu satma yetkisi de yoktur. Yasaya uygun olmayan bu durumu tabi ki protesto ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128