Bürokrat, Siyaset, koltuk

Erhan BEYKOZ yazdı...

Bürokrat, Siyaset, koltuk

Devlet adamı olmak kolay değildir! Devletin, milletin koltuğunda oturmak, hakkını vermek, yasalar çerçevesinde adaletle yönetmek en zor olandır!

Oturduğun koltuğun hakkını vermek, aldığın maaşı çoluğuna çocuğuna helal götürebilmek inancımız gereğidir.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Yasalar ve kanunlar çerçevesinde yönetilir. Ne yaparsan yap, kanunların dışında yaşama şansın yoktur.

Özgür iraden, sevgin, sevdan, inançların da olsa, hepsi bir yere kadardır! Hukukun olduğu yerde, başkalarının haklarının başladığı yerde senin ki bitecek demektir!

Bu kadar edebiyat sonrası, konumuza gelebildim…

7 Haziran seçimlerini geçeli iki hafta oldu. Kazanan kaybedenden çok, ülkem ve insanımızın kazanması hepimizin içindeki ateş olduğuna inananlardanım. İsmi rengi amblemi ne olursa olsun, kazanan ülkem olması en büyük dileğimdir.

Elbette insanız, nefsimiz, sevgimiz, başarmasını istediğimiz görüşlerimiz olacaktır. Buna hayır dememiz mümkün olmadığı gibi, doğamıza da aykırıdır.

Seçim sonuçlarını değerlendirmek yerine, yapılan yanlışları ortaya koymak en doğrusu olacaktır.

13 yılın verdiği öz güven ile seçime giden Ak Parti ve gönüllüleri, çıkan sonuçlardan ders aldıklarını düşünüyorum. Siyasetin yanı sıra, bürokrat olup tabuları yıkmak isteyenleri anlamış değilim.

Milli eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu göreve geldiğinde hepimizde ciddi sevinç yaratmıştı. Tanıdığımız, bildiğimiz, Bolu’nun dokusuna uygun, sempatik, güler yüzlü ve çalışkan…

Bu kadar özellik bizim sevinmemize kaynak olmuştu. Aradan geçen yaklaşık 2 yıl içinde okul Müdürü Sayın Çavuşoğlu gitmiş, yerine Milli Eğitim Müdürü gelmişti.

Geri dönüşü kesinleşenlerin Danıştay kararlarına karşı duran, hak-hukuk tanımayan, astığı astık, kestiği kestik Çavuşoğlu ile karşı karşıyayız. İşin garibi bizim tanıdığımızı sandığımız Sayın Çavuşoğlu’nu da biz tanıyamaz duruma geldik.

Mazbata törenlerinde, yarınlara yapılacak olan yatırımların karşısında, kendi bildiği, kendi isteği dışında olanlara kulak şapırdatan yapısını yeni öğrenir olduk.

Oysa bundan yıllar önce, birçok siyasi partinin gündeminde, lider olmasını istediği biriydi. Son olarak meslek lisesinin yemeğinde yaptıklarını öğrenince bu yazının zamanının geldiğini anladım. Belki bu yazı ile kendine gelir diye bekleyeceğim. Tabi ki bundan sonrası, bu güne kadar oldu gibi kendini bağlar…

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128