Bütçedeki fiyatlar değişti

Bolu Belediye Meclisi Nisan ayı 2. Toplantısında komisyonlardan gelen bazı maddelere CHP Grubu karşı oy kullanarak karşı çıktılar. CHP’li üyelerin şerh oylarına karşılık komisyonlardan gelen maddeler oy çokluğuyla kabul edildi.

Bütçedeki fiyatlar değişti

HABER: FARUK ÇİDEM

Belediye Meclisinde komisyona havale edilen konulardan, indirim kararı çıktı. 2016 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra yeniden düzenlenen fiyatlarda değişim oldu. Plan Bütçe Komisyonuna havale edilen sanayi atık su bedellerinde 2015 fiyatlarına dönüldü. Komisyon kararıyla 2015 yılı fiyatlarına dönülen karar oy çokluğuyla alındı. Komisyon üyelerinden CHP’li Erhan Beykoz’un muhalefet şerhi koyduğu madde, mecliste CHP gurubunun “hayır” oyuna karşı oy çokluğuyla çıktı. Konu hakkında meclise bilgi veren CHP Meclis Üyesi Erhan Beykoz, 2016 yılı bütçesi kabul edilerek çıktı. Yapılacak bu değişimle 2016 yılı bütçesi bozulacaktır. Yapılan değişim eşitlik ilkesine de aykırıdır. Diğer konularda yani en fazla zam yapılan içme suyunda da indirim istenirse yapılacak mı? Neden sadece sanayicilerin atık suyunda indirim istenmektedir. Alınan karar doğru değildir, dedi. CHP Gurup Başkan Vekili Mustafa Aksoy da, sanayi denilince bütün sanayi mi içinde olacak. Küçük sanayi de bu indirimden faydalanacak mı? Diye sordu. İtirazlar ve konuşmalar sonrası yapılan oylamada, CHP’li üyelerin “hayır” oyuna karşılık, oy çokluğuyla kabul edildi.

BELEDİYEYE MOTORLU BİSİKLET ALINIYOR

Belediye başkanlığı tarafından belediyeye zabıta, imar müdürlüğü, temizlik işleri ve diğer birimlerde kullanılmak üzere motorlu bisiklet, elektrikli bisiklet alımı yapılacak. Komisyona gönderilen maddede, alım için CHP’li Erhan Beykoz muhalefet şerhi koydu. Mecliste yapılan oylama öncesi açıklama yapan Beykoz, alınması düşünülen motorlu bisikletlere karşı değilim. Fakat ehliyetler alınmadan, alt yapı oluşturulmadan yapılacak alımlar doğru değildir. Belediyede bulunan motorlu bisikletlere ehliyetsiz biri tarafından binilmesi halinde olası bir kaza, dünyadaki bütün motorları bir araya getirsek geriye döndüremeyeceği bir hayata mal olabilir. Öncelikle ehliyetler alınmalı, alt yapı oluşturulmalı ve sonrasında alım yapılmalıdır. Bu haliyle alıma karşıyım, diyerek muhalefet şerhi koydu. Yapılan oylamada CHP’li meclis üyelerinin muhalefet şerhi ile karar oy çokluğuyla kabul edildi.

NİKAH VE DÜĞÜN SALONU ÜCRETLERİNDE DÜZENLEME

Daha evvel birçok etkinliğin yapıldığı Necip Fazıl Kültür Merkezi yıkılacağı için, yapılması düşünülen etkinlikler bundan sonra Karaçayır Nikah Salonunda yapılacak. Karaçayır Nikah Salonunu özendirmek ve yönlendirmek üzere fiyatlarda indirime gidildi. Yapılan değişim aşağıdaki tablodaki gibi gerçekleşti. Belediye Mali İşler Müdürü Naim Ayhan’ın direnmesine rağmen, komisyondan gelen kararı meclis oylayarak yürürlüğe girmesini sağladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128