Büyük Pazar Cumartesi günü açık

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, 24 Mayıs 2020 tarihinde Ramazan Bayramının ilk gününün Pazar’a denk gelmesi nedeniyle büyük pazarın arife günü olan 23 Mayıs da tam gün olarak açık olacağını söyledi.

Büyük Pazar Cumartesi günü açık

Haber: C. Kutay Aykan

Koronavirüsü nedeniyle, Pazar esnafının da müşteri azlığından dolayı zor duruma düştüğünü ve vatandaşların virüs kapması olasılığına karşın pazara az müşterinin geldiğini dile getiren Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, şunları söyledi;

“Özellikle köylerden gelen bazı yaşlı pazarcılarımız, virüs nedeniyle satış yapmak için şehre gelmiyor, ayrıca yaşlı vatandaşlarımız da pazara çıkmıyor. Bu nedenle pazarcı esnafının satış oranları düştü. Bizde bir karar alarak bayrama kadar isteyen pazarcı esnafımız tezgahlarını açıyorlar. Ama 23 Mayıs arife günü büyük pazarımız tam gün ful açık olacak. Daha önceden bahsettiğim gibi, vatandaşın ürün seçme hakkı olmadığından pazarcı esnafımız asla çürük malı müşteriye veremeyecek. Bunu yapan esnafa gereken cezai işlemi uygularız. Gözünün de yaşına bakmayız. Şimdiden Bolu halkının mübarek Ramazan Bayramını kutlarım” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 14:06

Volkan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER