Büyük vurgunun sonu kötü bitti

Yıllardır bir bankada çalışan S.Ç. adlı bir şahıs zimmetine 1 Milyon 15 Bin TL para geçirdiği iddiası ile Bolu Ağr Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. S.Ç. için “5411 sayılı kanuna aykırılık” suçundan 15 yıla kadar hapis istendi.

Büyük vurgunun sonu kötü bitti

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde zimmetine 1 Milyon 15 Bin TL para geçirdiği iddiası ile hakim karşısına çıkan 41 yaşındaki sanık S.Ç. ifadesinde üzerine atılı bulunan suçu kabul ederek zimmetine geçirdiği paralarla yaptığı ödemelerin dokümanlarını mahkemeye sundu. S.Ç. ifadesinde şunları söyledi; “İddianamede açıklanan tüm olaylar doğrudur. Fakat açıklamadığım bazı hususlar vardır. Bunlarda paralarla yaptığım ödemelere ilişkin konulardır. Bunları belirtmemiştim. Onları da liste haline getirdim ve mahkemenize sunuyorum. Verdiğim bu liste zimmete geçirdiğim parayı kullanmış olduğum yerlere ilişkindir. Bankaya olan toplam borcum 1 milyon 15 bin TL’dir” diye söyledi.

“AĞABEYİ İÇİN DÜZCE METRO TURİZM’E 5 ADET ARAÇ ALMIŞ”

Sanık S.Ç.’nin verdiği ifade sonrası savunmasını yapan sanık müdafii, S.Ç.’nin zimmetine geçirdiği paralarla ağabeyi için Düzce Metro Turizm’e 5 adet araç aldığı söyleyerek şunları ifade etti; “ “Zimmete geçirilen paralarla sanık ağabeyi için Düzce Metro Turizme 5 araç almış ve araçların bedelini sanık ödemiştir” dedi ve borcun geri ödenmesi için aileye çok ısrar edildiğini ve herhangi bir sonuç alınamadığını belirtti. Savunmasının devamında sanık müdafii; “Söz konusu para sanıkta olmadığı için herhangi bir geri ödeme yapılamamaktadır. Listeyi biz iyi niyetimizi sergilemek ve paraların gitmiş olduğu yerleri belirterek alacağın tahsilini sağlamak için verdik. Sanık evinin kirasını bile veremiyor bu nedenle bankaya geri ödeme yapamadık” dedi.  Dava, sanık müdafiinin tevsi tahkikat talebi ve esas hakkında savunma yapmak için uygun bir süre istemesi üzerine 3 Mayıs’a ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128