Büyük yarışta iki temsilcimiz var

Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması’nın elemleri Ankara’da devam ediyor. Yarışmada Bolu’yu iki farklı liseden oluşan gruplar temsil ediyor.

Büyük yarışta iki temsilcimiz var

HABER: FARUK ÇİDEM

Türkiye'nin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan “Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme heyecanı İstanbul’dan sonra Ankara’da devam ediyor. 1-2 Nisan tarihlerinde Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda yapılacak elemelerde, Bolu’dan iki okul Ankara’da sahneye çıkacak. Bolu’yu, Bolu Özel Final Temel Lisesi ve İzzet Baysal Anadolu Lisesi temsil edecek.

Ankara elemeleri için okullarında kurdukları orkestralarla çalışan Bolulu genç ve yetenekli müzisyenlerin hedefi, yarışmada okullarını en iyi şekilde temsil etmek ve bu senenin büyük ödüllerini kazanmak.

Her sene binlerce liselinin coşkulu bir katılım gösterdiği yarışmanın Ankara elemelerinde, 32 ilden toplam 133 okul yarışacak.

BÜYÜK FİNAL 29 NİSAN’DA İSTANBUL’DA

Liselilerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions’un liselileri bir kez daha sahneye davet ettiği yarışmanın eleme etabı, 1-2 Nisan’da Ankara ve 7-8 Nisan’daki İzmir elemeleri ile son bulacak.

Finale kalan liselerin, profesyonel bir jüri tarafından belirleneceği yarışmanın dev finali ise 29 Nisan’da İstanbul’da Volkswagen Arena’da yapılacak.

HAYALLERİ SÜSLEYEN ÖDÜLLER 

Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada elemeyi geçip finale katılmaya hak kazanan liseli müzisyenleri, 29 Nisan’da İstanbul’da yapılacak büyük finalde birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

İcra dalında birinci olan okula müzik stüdyosu ve para ödüllerinin yanı sıra; üstün başarı gösteren iki öğrenci de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden karşılıksız eğitim bursu kazanacak.

Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 10.000 TL

2.lik ödülü: 7.500 TL

3.lük ödülü: 5.000 TL

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 6.000 TL

2.lik ödülü: 4.000 TL

3.lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman / Beste dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:

1.lik ödülü: 3.000 TL

2.lik ödülü: 2.000 TL

3.lük ödülü: 1.000 TL

Geçen yıl, tüm Türkiye’den 400 lisenin yarışmaya katıldığı ve 2400 öğrencinin, genç sanatçılar olarak sahne aldığı yarışmada, “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Lisesi” birinciliği göğüslemişti. Bu sene de yarışmacıların yanı sıra ünlü isimlerin de gerek sahne alarak, gerekse jüri olarak destek vereceği yarışmada, hangi ilden hangi lisenin birinci olacağının heyecanı, tüm liselerde yaşanmaya başladı.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128