Caddede neler olacak neler!!!

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İzzet Baysal Caddesi üzerinde motosikletlerle gezenlere kafayı taktı. Başkan Yılmaz’ın uyarısıyla birlikte önümüzdeki haftadan itibaren cadde üzerinde hiçbir sürücü motosiklet kullanamayacak. Cadde üzerine hazırlanacak özel yollarda sadece bisikletli sürücüler halkın arasına girmeden geçiş yapacaklar.

 Caddede neler olacak neler!!!

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın en çok önem verdiği İzzet Baysal Caddesinin araç trafiğine kapatılması ve sadece yayaların kullanma hakkının bulunması çalışmaları gün geçtikçe farklılaşıyor. Caddenin araç trafiğine kapatılmasının ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri yayaların içersinde motosiklet kullanan sürücülere yönelik yaptığı çalışmalara rağmen bazı vatandaşlar halkın arasına motosikletleriyle girip hem tehlike hem de aşırı gürültü yapmaya devam etmişti.

Bu nedenle Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, geçtiğimiz haftanın son günündekiBelediye Meclis toplantısında görevlilere net ve açık bir talimat vererek, “Bundan böyle caddenin başlangıcından sonuna kadar hiçbir motosiklet caddeye girmeyecek. Fast Food işinde kullanılan motosikletler de arka sokaklarda çalışma yapacaklar. Caddeyi kullanmaya kalkan sürücülere ve firma sahiplerine ise çok ağır cezalar vereceğiz. Cadde üzerine bir de özel olarak bisiklet yolu oluşturuyoruz. Hem bisiklet kullanımını arttırmak hem de halkımızın rahatça caddede dolaşması için özel olarak yapılan engelli vatandaşlarımızın yol güzergahına bisiklet da yolunu yapacağız. Yakın zamanda bu alanların çizgileri de çekilecektir. Ayrıca tekrar hatırlatıyorum, cadde üzerinde ne bir motosiklet ne de bir araç görmek istemiyorum. Çok ağır cezalarla karşılaşacaklar benden söylemesi. Burası ne yayalara ait, nede araçlara ve motosikletlere. Bir de şunu söylemek istiyorum bisiklet yolunu kullanan yayalara da cezai işlem yapılacaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2014, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
hy
hy - 6 yıl Önce

ben bu kararı destekliyorum bu husus hakkında özel isteğim bile olacaktı teşekkür ederim

gül
gül - 6 yıl Önce

destekliyoruz.

Okan
Okan - 6 yıl Önce

caddeye kesinlikle bisiklet parkuru yapılmamalı, bisiklet kullananlara ait caddenin başlangıç ve bitiş noktalarına, bisiklet parkı yapılarak oralara bisikletlerin park etmeleri sağlanmalı, böylece vatandaşların huzur içinde yürümeleri sağlanmalı, bisiklet parkuru suistimale açık olacaktır...

SIRADAKİ HABER

banner128