Caddeye zırhlı para araçlarının girişi yasaklandı

Bolu belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından 28 Ağustos 2012 yılında İzzet Baysal Caddesi’nin araç trafiğine kapatılması ve geçtiğimiz ayda cadde ortasına yapılan bisiklet yolundan itibaren yolun hem motosiklet hemde araç trafiğine tamamen kapatılmasının ardından bu seferde bankalara ait zırhlı para araçlarının girişine yasak getirildi.

 Caddeye zırhlı para araçlarının girişi yasaklandı

Haber: Kasım ŞAHİN

İzzet Baysal Caddesinin araç ve motosiklet trafiğine kapatılmasına rağmen bu seferde bankalara ait zırhlı para araçlarının giriş yapması, bu araçların özellikle bisiklet yolunu kullanmasından dolayı bir çok vatandaş ve esnaf da rahatsız olmaya başladı. Kurallar gereği bankalara ait zırlı araçların 15 dakika içersinde para transferini gerçekleştirip hemen bölgeden ayrılması gerekirken bu araçların kurallara uymadığı ve araç trafiğine kapalı alanda araç kullandıkları, yayalara da engel olduğunu tespit edilmesinden sonra Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, ceza işlem uygulamaya başladı.

İzzet Baysal Caddesi’nin sadece yaya ve bisiklet sürücülerine ait olmasına rağmen bazı kendi bilmez motosiklet sürücüleri maalesef bu kurallara uymayarak yaya yolunda sürüş yapmaktaydı. Trafik ekiplerinin yapmış olduğu uygulamalar sonrası motosiklet sürücüleri caddeden men edilirken bu seferde bankalara ait zırhlı para nakil araçları ortaya çıktı. Trafik ekipleri İzzet Baysal Caddesi’nin trafiğe kapalı alan olduğunu ve hiçbir motorlu aracın giriş yapmaması gerektiğini, kanun ve kuralların bunu gerektirdiğini belirterek bundan böyle zırhlı para nakil araçlarına da para cezası kesmeye başladı. 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 17:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 6 yıl Önce

cadde 24 saat boyunca trafiğe kapalı değildir herhalde? mesela istanbul'da istiklal caddesi'nde yükleme boşaltma işleri sabahın erken saatleri ve gece geç saatlerde yapılıyor.

esnaf
esnaf - 6 yıl Önce

akşama kadar caddede cilit atıyor arabalar nerede yasak biz neden görmüyoz

insan
insan - 6 yıl Önce

onlara yasak getireceğinize yükleme için giren arabalara yasak getirin

ümit gurcan
ümit gurcan - 6 yıl Önce

akadas o zaman atm yukle yapacak araclara park yapacak yer gostersin belediye becikoglu avm icinde var atm ler valilik yaninda var bu para nasil tasinir polis eslik etsin adamlar 5 tl icin adam öldürüyor soygun olsa polis yada belediye karsiliyormu zarari.

SIRADAKİ HABER

banner128