Cadı Avı mı başlatılıyor?

Geçtiğimiz günlerde 1500 civarında akademisyenin sosyal medya aracılığı ile örgütlenerek güneydoğu illerinde yaklaşık 2 aydır süren sokağa çıkma yasaklarına, terör ortamına ve Kürt sorununun çözümüne ilişkin yayınladıkları bildiriye Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden 3 akademisyen imza verdi.

Cadı Avı mı başlatılıyor?

HABER: FARUK ÇİDEM

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde eğitim veren 3 akademisyen geçtiğimiz günlerde başlatılan imza kampanyasına destek verdikleri için üniversitede bir grup öğrenci tarafından şiddetle kınandı ve hedef gösterildi.

Bolu’ da da AİBÜ’den bildiriye imza koyan akademisyenleri üniversitede istemediklerini belirten Türk Dünyası ve AİBÜ Öğrenci Konseyi, üniversite toplantılar düzenliyor, bildiri dağıtıyor.

 AİBÜ akademisyenleri hakkında “Akademisyen kılıklı teröristler” , “Bu zihniyetin ürünleriyle kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz” gibi ifadeler kullanarak adeta cadı avı başlatan gruplar AİBÜ’de şehirden de destek alarak etkinlik planlıyor.

Akademisyenlerin isimleri ve fotoğraflarını kendi sayfalarında yayınlayan grupların eylemliliklerini nereye kadar sürdürecekleri ise bilinmiyor.

GERGİNLİĞİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Yayınladıkları bildiride akademisyenleri hain ilan eden ve “bizler var oldukça sizler yok olmaya mahkumsunuz” gibi tehditler gönderen üniversite gruplarının sürdürdükleri bu gerginliğin bir an önce son bulması gerekiyor. Bu konuda öncelikle bünyesinde eğitim veren akademisyenleri hedef olmaktan çıkarmak görevi ise Abant İzzet Baysal Üniversitesi rektörüne ve yönetimine düşüyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2016, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124