Cahit Çıngı adaylığını açıkladı

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerin 24 Haziran’da yapılacağının açıklanmasının ardından ilimizdeki siyasi partilerde de hareketlilik hız kazandı. CHP Bolu’da milletvekili aday adaylığını açıklayan ilk isim Cahit Çıngı oldu.

Cahit Çıngı adaylığını açıkladı
 

Haber: Kasım Şahin

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin 24 Haziran’da yapılacağının açıklanmasının ardından siyasi partilerde seçim çalışmaları hız kazandı. Seçim çalışmalarına hız kazandıran Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu İl Örgütü’nde ise milletvekili adaylığı için sessizliği Cahit Çıngı bozdu. CHP Bolu’da milletvekilliği aday adaylığını ilk açıklayan isim Cahit Çıngı oldu. İlçe teşkilatları ile görüşerek destek alan Çıngı’ya CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu’dan da onay çıktı. Cahit Çıngı’nın ilerleyen günlerde basın toplantısı düzenleyerek adaylığını resmen açıklaması bekleniyor.

Cahit Çıngı kimdir?

5 çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak, 1955 yılında doğdu. İlk, orta, lise eğitimini Kahramanmaraş'ta okudu. Ankara Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi'nden 1978 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. O günkü adıyla YSE’de İnşaat Mühendisi olarak işe başladı, Van ve Bitlis’te görev yaptı.

1985’ten beri Bolu'da kendi firmasıyla faaliyet göstermekte olup Bolu'nun önemli projelerine imza atmıştır.

Evli 2 çocuk sahibi olan Cahit Çıngı’nın 3 torunu vardır. Partisinin her kademesinde görev almıştır. (Üye, İlçe Başkan Yrd., İl Başkanlığı) Son olarak 2014 seçimlerinde Belediye Başkanı aday adayı olmuştur. 6 yıl süreyle İnşaat Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilciliği, ADD Kurucu Başkanlığı yapmıştır ve ÇYDD üyesidir.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER