ÇAKICI, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP YAZMIŞ

Bolu F Tipi Cezaevinde yatan Alaaddin Çakıcı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazdığı avukatı aracılığıyla açıklandı. Çakıcı’nın, özel olarak gönderdiği mektupta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a; “Hangi karanlık odak beni öldürmek isteyip de öldürtmüyorsa şerefsizdir” dediği öğrenildi. Çakıcı'nın avukatı en kısa zamanda müvekkilinin tahliye edileceğini vurguladı.

 ÇAKICI, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP YAZMIŞ

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

 Mahkumlara tahliye yolunu açan Kanun Hükmünde Kararname'den faydalanmak için sabah erken saatlerde Bolu F Tipi Cezaevi'ne gelen Alaattin Çakıcı'nın avukatı Can Sevinç müvekkili ile görüşme yaptıktan sonra kanundan yararlanmak için girişimlerde bulundu. Can Sevinç Alaattin Çakıcı'nın tahliyesi ile ilgili olarak, "Şu an bizde net cevap alamadık. Dosya infaz savcılığında. Her türlü kurumdan cevap bekliyoruz. Umarım bu adaletsizlik son bulur" dedi

 Cezaevi önünde gazetecilerde açıklamalarda bulunan Sevinç, sabah erken saatlerden itibaren yetkili mercilerle görüştüklerini belirterek, "Bize en son cezaevi idaresinden söylenen durum Edirne'de 11 günlük hücre cezası vardı ve bunu almadık. Çünkü Alaattin Çakıcı'nın sağlık kurulu raporları hatta en son aldığı 2018'e kadar geçerli olan sağlık kurulu raporuna göre hücre cezası çekemez, çekmeyecektir. Fakat iki verilmesi gerekirken 4 kat verilen ziyaretten men yasağı şu an önümüze geldi. Bu yasağı da verdiren cezaevi savcısı Cevat Gül ve onun emrindeki Haydar Ak. Cevat Gül şu an FETÖ üyeliğinden Edirne F Tipi Cezaevi'nde yatmakta. Biraz önce Alaattin Çakıcı'nın yanından geldim "Benim için cezaevinde yatmak yada yatmamak fark etmez. Allah ne nasip ederse o olur" dedi" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128