ÇAKICI MAHKEMEYE KATILMADI

Bolu F Tipi cezaevinde yatan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı M. Fatih Belviranlı’ya hakaret suçlamasıyla hakkında dava açılan Çakıcı sağlık sorunları nedeniyle mahkemeye katılmadı.

HABER: FARUK ÇİDEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı M. Fatih Belviranlı’ya hakaret suçlamasıyla yargılanan ünlü kabadayı sağlık sorunları nedeniyle mahkemeye çıkamadı. Avukatı Can Sevinç aracılığıyla açıklama yapan Çakıcı, “mason cümlesi bana aittir ama sözüm Cumhurbaşkanlığı makamına söylenmemiştir” dedi.

“MİNNETLE ANILACAKTIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Terörsüz Bir Türkiye”nin sınırlarının güvenliğini sağladıkça tarih süreci içerisinde minnetle anılacağını belirten Çakıcı açıklamasında şunları söyledi:

Yıllar evvel milli görüş gömleğini çıkardığını söylemişti. Son 1 yıldır temeli milli olan Müslüman bir Türk milliyetçisi gibi Allah Nizamı'na hizmet ettiğini vurgulamaktadır. Bu milliyetçilik kavramı, kafatasçılık düzeyinde değil, başka milletlere saygı, kendi milletine itina ve özen gösterdiği son 1 yılda bilinmektedir.

Bu zorlu süreçte, yurtiçi ve sınırötesi devletimizin bekası için İslam'ın ve insanlığın düşmanı batının üst aklına hizmet eden terörist hainlerle yapmış olduğu mücadelede milletimizle, TSK ile, Polis teşkilatımız ile bir uyum içerisinde, Aziz Türk Milleti'nin desteğini de alarak; adalet, eşitlik, din ve vicdan özgürlüğü, devlete hainlik yapmayan her etnik mozaiğe adil olduğu sürece minnetle anılacaktır.

“SÖZLER BANA AİT”

Şahsıyla ilgili "mason" cümlesi bana aittir. İnsanlar birbirlerini sevmek zorunda değildir. Bu cümlelerimle ilgili kendisine yalakalık yapmıyorum, yapmam da! Fotoğrafı doğru okumak insanlığın bir gereğidir.

Mehmet Fatih Berlivanlı ile ilgili söz de bana aittir. Sözümün arkasındayım.

Alaattin Çakıcı’nın sağlık problemlerinin devam ettiğini söyleyen Avukatı Can Sevinç, Çakıcı’nın Cuma günü kontrol için hastaneye götürüleceğini belirtti.


Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128