ÇAKICI’NIN ŞU AN İÇİN TAHLİYESİ MÜMKÜN DEĞİL

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Bolu F Tipi Cezaevi’nde hükümlü olarak kalan Alaattin Çakıcı’nın 671 sayılı KHK ile tahliye olmasının şu an için mümkün olmadığı, Çakıcı’nın normal süresine eklenmeyen 19 ay cezası olduğu öğrenildi.

 ÇAKICI’NIN ŞU AN İÇİN TAHLİYESİ MÜMKÜN DEĞİL

HABER: FARUK ÇİDEM

Resmi Gazetede yayınlanan 671 sayılı kararname ile cezaevinden tahliye olabileceği ile ilgili hakkında haberler çıkan Alaattin Çakıcı’nın tahliye olamayacağı öğrenildi. 3 farklı dosyadan hakkında normal süresine eklenmemiş 19 aylık cezası olan Çakıcı ile ilgili Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Alaattin Çakıcı’nın suç ve cezalarının niteliği ve süresi itibari ile 671 sayılı kanun hükmündeki kararnamenin koşullu salıverilme ve denetimli serbestlik uygulanmak suretiyle kalan cezanın infazına ilişkin yükümlülükler lehine yapılan yasal düzenlemeden şu an itibari ile yararlanmasının ve tahliyesinin mümkün olmadığı, ceza infaz işlemlerinin yargı kararları doğrultusunda bulunduğu cezaevinde infazına devam edeceği öğrenildi.

Ayrıca yine kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Alaattin Çakıcı için üst mahkeme yeni bir karar verirse tahliye ile ilgili çalışma başlatılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128