ÇAKICI’NIN TAHLİYESİ BEKLENİYOR

FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonlardan sonra tutukluluk istemi ile yargılanan kişi sayısı binler ile ifade edilmeye başladı. Cezaevlerindeki doluluk oranının da artmasıyla birlikte hükümet düğmeye bastı. Denetimli Serbestlik kapsamında kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişi tahliye olacak. Tahliye olması beklenenler arasında Bolu F Tipi’nde kalan Alaattin Çakıcı da var.

 ÇAKICI’NIN TAHLİYESİ BEKLENİYOR

HABER: KASIM ŞAHİN – FARUK ÇİDEM

Alaattin Çakıcı'nın yaklaşık 38 bin kişinin tahliye edileceği kanun hükmünde kararnameden yararlanacağı tahmin ediliyor. Bugün sabah saatlerinden itibaren Bolu F Tipi cezaevi önünde yoğunluk olduğu görüldü. Alaaddin Çakıcı’nın tahliye olabileceğini duyan yakınları farklı şehirlerden F tipi önüne gelerek Çakıcı’nın tahliyesini bekliyorlar. Cezaevi önünde görüştüğümüz Çakıcı’nın avukatı Can Sevinç, Cumhuriyet Başsavcısı ile görüşmeye gideceğini belirterek; “Şu an bizim için bir sorun görünmüyor. Alaattin Çakıcı’nın tahliye olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

AMCASI DA BEKLİYOR

Alaattin Çakıcı’nın tahliye olacağını duyan amcası Cevat Çakıcı cezaevine ilk gelen kişi oldu. Mutluluğu yüzünden okunan Cevat Çakıcı uzun bir süre cezaevi önünde bekledikten sonra avukatın da gelmesiyle şehir merkezine indi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128