Çakıroğlu anıldı

Ege Üniversitesi’nde 2015 yılında PKK’lı öğrenciler tarafından bıçaklanarak şehit edilen 24 yaşındaki ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 2’nci yılında Bolu’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde anıldı.

Çakıroğlu anıldı

Haber: Erdal Tanrıverdi

 İzmir’de Ege Üniversitesi’nde 20 Şubat 2015 yılında öğrenciler arasında çıkan kavgada PKK’lılar bıçaklanarak şehit edilen Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölümünün 2’nci yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi içerisinde anma töreni gerçekleştirildi. Bazı öğrencilerin Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun fotoğrafının olduğu tişörtler giydiği anma töreninde salonda bulunan koltuklara şehit olan polis ve askerlerin isimleri yazıldı.

“VATAN UĞRUNA ŞEHADETE YÜRÜDÜLER”

Şiir dinletisi ve sinevizyon gösterisinin ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Erdi Dirmenci yaptığı basın açıklamasında, “Onlarca yiğitler verdi toprağa bu kutlu dava. Ruhiler, Dursunlar, Aliler, Mustafalar ve son olarak da Fırat Reis yitip gitti aramızdan. Hepsinin sevdası ve davası aynıydı. Onlar Allah aşkına, vatan uğruna şehadete yürüdüler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 20:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128