Çakmakla işkence yapmışlar

Bolu’da 21 gün önce kaybolan 30 yaşındaki zihinsel engelli Erhan Gümüş’ün cinayetinde şok gelişmeler ortaya çıktı. Cinayet zanlılarının 3’ünün de cinayette pay sahibi olmak ve birbirlerini ihbar etmemek için Gümüş’ün boynunu kestikleri ortaya çıktı. 3 zanlının Erhan Gümüş’ü öldürmeden önce çırılçıplak soyup çakmakla tüylerini yakarak işkence yaptıkları öğrenildi. Ayrıca cinayette kullanılan araç Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu’nun başarılı ekipleri tarafından bulundu.

Çakmakla işkence yapmışlar
Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM – Semih BAYKAL

Zihinsel engelli Erhan Gümüş’ü (30) vahşice öldüren 3 zanlı dün yoğun güvenlik önlemi altında adliyeye getirildi. Çevik Kuvvet ve Asayiş Ekipler Amirliğine bağlı  ekiplerinin adliyede hazır bulunduğu sırada getirilen zanlılara çevredeki vatandaşlar da tepki gösterdiler.

UTANMADAN KÜFÜR ETTİLER

Engelli bir genci vahşice katleden zanlılar adliyeye getirildikleri sırada orada bulunan basın mensuplarına kendilerinin fotoğraflarını çektikleri için küfürler savurdular. Zanlıların küfür etmesi üzerine katillere tepki göstermek için adliyeye gelen Bolulu vatandaşlar; “utanmadan bir de küfür ediyorsunuz. Pislik herifler ne istediniz garibandan” şeklinde tepki gösterdiler.

İŞTE KATİL ZANLILARI

Bolu’da zihinsel engelli Erhan Gümüş’ü hunharca öldüren katil zanlılarının daha önce üçünün de aynı işyerinde çalıştıkları ortaya çıktı. Otobüs terminalinde servis şoförlüğü yapan 29 yaşındaki Gökhan Çakır, aynı yerde gece çöpçülüğü yapan 32 yaşındaki Ömer Şancı ve yine aynı işyerinde gece bekçiliği yapan 39 yaşındaki Ömür Baltaoğlu cinayeti nasıl işlediklerini tek tek anlattılar. 3 katil zanlısı ifadelerinde birbirlerini suçlarken, cinayet aleti bıçakla, Gümüş’ün boynunu birlikte kestiklerini de itiraf ettiler.

ÇABUK ÖLSÜN DİYE ELBİSELERİ ÇIKARMIŞLAR

Asayiş Şubesinde sorgulamaları tamamlanan ve dün öğleden sonra Savcılığa sevk edilen zanlılar, 21 gündür kayıp olan Erhan Gümüş’ü defalarca dövdükleri, öldü diye ormanlık alana bıraktıklar. Olaydan 4 saat sonra tekrar olay yerine giderek Gümüş’ün ölmediğini fark ederek elbiselerini çıkartıp, çabuk ölsün diye karların içersine bıraktıkları öğrenilirken, olaydan bir hafta sonra tekrar cinayet mahalline giderek karların erdiğini ve cesedin görülme ihtimali üzerine bu sefer de elbiselerini çıkartarak ormanlık alanda toprağa gömdüklerini zanlılar itiraf etti.

ELBİSELERİ YAKMIŞLAR

Korkunç cinayete ortak olan Gökhan Çakır, Ömer Şancı ve Ömür Baltaoğlu, cesedin bulunması halinde teşhis edilmemesi için maktulün giydiği elbiseleri yine ormanlık alanın başka bir yerine götürüp orada yaktıkları tespit edilmesinin ardından, cinayet bürosu ekipleri belirlenen yere gittiklerinde yanmış elbiseleri buldular. Yanan elbiselerin içersinde maktule ait bir kol saati bulunduğu da öğrenildi. Ayrıca, zanlıların kullanıldığı cep telefonları da incelemeye alındığı öğrenildi.

CİNAYETTE KULLANILAN ARABA DA BULUNDU

Cinayet olayıyla ilgili geniş çaplı araştırma yapan Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri olay günü kullanılan ve Gökhan Çakır’a ait olduğu tespit edilen 14 AZ 412 plakalı araçta bulundu. Polis araç içersinde delil arama çalışması başlattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 18:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nt
Nt - 5 yıl Önce

bu adamların sürdüğü servise biniyorduk ipini koparan orada çalışıyor

SIRADAKİ HABER

banner128