Çalıntı çeklere 5 yıl 6 ay hapis

İstanbul’da toptan ayakkabı satışı yaptığı öğrenilen ve şu anda da sahte çek olayından Çanakkale E Tipi cezaevinde yatan A.Bağçacı, bu sefer de müşterilerine çalıntı çek verdiği iddiasıyla Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. A. Bağçacı müşterisine 2 adet çalıntı çek verdiği gerekçesiyle 5 yıl 6 ay hapis ve 6 Bin TL para cezasına çarptırıldı.

Çalıntı çeklere 5 yıl 6 ay hapis

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinin de değerleri 2Bin 500 TL ve 3bin 500 TL olan iki tane çalıntı çeki A.C.N.’ye verdiği gerekçesiyle şu anda da sahte çek olayından Çanakkale E Tipi cezaevinde yatan A.Bağçacı hakkında açılan bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının aracı kullanılması suretiyle dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik suçlarıyla ilgili açılan dava görüldü. Davaya A. Bağçacı Çanakkale E Tipi cezaevinde yattığı için ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

“ÇEKLERİ CİRO YOLUYLA ALDIM”

Sanık A. Bağçacı, duruşma da verdiği ifade kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan Müşteki A.C.N.’yi tanımadığını söyledi. Bağçacı ifadesinde; “İstanbul’da yıllardır toptan ayakkabı satışı yaparım. A.C.N’yi tanımam, ben Orhan Karaarslan’la deri alışverişi yaptım ve bunun karşılığında bu çekleri ona verdim. Daha sonra bu çeklerin sorunlu olduğunu öğrendim ve Orhan bu çekleri geri istedim. Ancak Orhan bana bu çekleri geri vermedi. Ayrıca Orhan’dan mallarımı da alamadım. Ben bu çekleri şahıslardan almadım. İstanbul’da bu çekleri ciro oluyla elde ettim” dedi.

Karar

Sanık A.Bağçacı’nın ifadesinin ardından kararını açıklayan Mahkeme Başkanı, Sanık A. Bağçacı’ya bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının aracı kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve resmi belgede sahtecilik suçundan da 3 yıl 6 ay hapis ve 6 bin TL para cezası olmak üzere toplam da 5 yıl 6 ay ve 6 Bin TL para cezası verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128