CAMİLERDE PROMOSYONLU REKLAM

Bolu’da ki camilerde Cuma namazı öncesi İmam Hatip Liselerine kayıt yaptıracak öğrenciler için Umre, laptop, burs ve hediye çeki verileceği bahsedilerek reklam yapıldı.

CAMİLERDE PROMOSYONLU REKLAM

Bolu’daki camilerde görevli imam ve vaizler promosyonlu reklam yaptılar. Cuma ezanının okumasına az bir süre kala Bolu’nun tüm camilerinde imam ve vaiz olarak görev yapan din görevlileri ellerine verilen promosyonlu ilanı okuyarak, imam hatip okullarına kayıt yaptıran öğrencilere başta umre ziyareti ve loptop gibi hediyelerin verileceği duyuruldu.

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu’da eğitim veren İmam Hatip Kız lisesi ve İmam Hatip Lisesine kayıt yaptıran öğrenciler için camilerde resmen promosyonlu reklam yapıldı. Görevli imam ve vaizler ellerine tutuşturulan kağıttan, bu okullara kayıt yaptıracak olan öğrencilere hayırsever kişiler tarafından umre ziyareti, laptop, burs ve hediye çeki verileceği belirtilerek velilerin çocuklarını imam hatip okullarına kayıt yaptırılması istendi.

Bolu’da ilk kez Cuma namazı öncesi yapılan bu promosyonlu reklama bazı cemaat tepki göstererek, “Burası Allah’ın evi. Burada reklam yapılmaz. Bizler buraya ibadet etmeye geldik. İbadethanede böyle reklamın yapılması yanlış” diyerek protestoda bulunarak namazı terk ettiler. Böyle bir promosyonlu reklamın Bolu Müftülüğü tarafından mı okutulup okutulmadığı veya müftülüğün bu konuda nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu oldu. Bu promosyonlu reklamın Bolu’da tüm camilerde Cuma namazı öncesi okutulduğu öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2015, 18:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa ulusoy
mustafa ulusoy - 5 yıl Önce

zorunamı gitti boluolay

SIRADAKİ HABER

banner128