Camiye yardım kavgası…

Bolu’da bu güne kadar böylesine bir kavga ne yaşandı nede duyuldu. Camilere yardım toplamak için kendisine Belediyenin Pazar yerine çıkış tünelini seçen ve camiye yardım toplamaya çalışan bir görevli ile esnaflar arasında kavga çıktı. Kavgayı büyümeden polis ev zabıtalar önledi.

Camiye yardım kavgası…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi’nin Pazar yerine çıkan tünelini kendisine her gün mekan tutan ve yoldan geçenlere duygu sömürüsü yaparak camiye yardım toplamaya çalıştığını ve bunun da İslam’ın kurullarına uymadığını iddia eden iki esnaf, para toplamaya çalışan görevli ile kavgaya tutuştular. Bir anda ortalık karışınca olay yerine Asayiş ekipleri ile çok sayıda zabıta geldi.

Her gün camiye yardım adı altında usulsüz yöntemle para toplanmaya çalışıldığını ve bunun da İslam kurallarına uymadığını belirten iki esnaf, “Bu şekilde para toplanamaz. Birde bu kişilerin camilere yardım adı altında topladıkları paralardan komisyon aldıklarını duyuyoruz. Din istismar edilerek camiye yardım toplandığı nerede görülmüştür. Pazartesi günleri burayı görseniz 7-8 kişi yaklaşık birer metre arayla camilere yardım topluyorlar. Biz anlayamadık, devlet camilere ve görevlilere yardım ediyor. Birde bu meslek çıktı ortaya. Resmen soytarılık yaparak ve din istismar edilerek para toplanmaya çalışılıyor. Tezgah açtıkları yetmiyor, dükün dükkan gezip yine dinimizi istismar ediyorlar” diyerek camiye yardım toplanmasının bu şekilde yapılmasına tepki gösterdiler.

Zabıta ve polisin araya girmesiyle kavga büyümeden önlenirken tünel girişine tezgah açarak camiye yardım toplayan vatandaş ile iki esnafın bir birinden şikayetçi olmaması üzerine vatandaşlar serbest bırakıldılar.   

NOT: Fotoğrafta görülen Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa ALTINDAL'ın kavgayla bir alakası yoktur. Başkan olay yerinde sadece tarafları ayırmaya çalışmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2015, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128