Can Bayırbucak, vatan Bayırbucak!

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, Bayırbucak’da yaşanan olayları değerlendirerek; “Bugün Türk tarihinin en acı günlerinden birini yaşamaktayız. Esad rejimi güçleri Suriye sınırındaki Bayır bucak bölgesini ele geçirmiş durumda. Sınır hattımızdaki tek kalemiz düştü” diye konuştu.

Can Bayırbucak, vatan Bayırbucak!

Haber: Kasım ŞAHİN

Evcil açıklamasını şöyle sürdürdü; Türk dış politikasında hükümetin yanlış hamleleri ile  sınırlarımızda ki güvenlik zafiyetleri hat safhaya çıkmış ve iç bölgelerimizi tehdit eder hale gelmiştir. Suriye konusunda yanlış bir politika izlenmiştir. En uzun kara sınırı ile komşumuz '877km' olan Suriye'nin toprak bütünlüğünü gözetmek bizim asli görevimiz olmalıydı. Bölünen parçalanan bir Suriye'nin bize hiç bir yararı olmadı. Tek bir devletle muhatapken şimdilerde ne yediği belirsiz örgütlerle ve dış güçlerle muhatap olmak durumunda kaldık. Suriye ile aramızda PKKYPG kantonları oluşturuldu. Milyonlarca insanın göç etmesi ile demografik yapımız bozuldu.

Kontrolsüz Göçler nedeni ile Türkiye'nin her tarafında güvenlik zafiyetleri yaşanmaya başladı ve bildiğiniz üzere defalarca kez bombalı saldırılarla yüreğimiz dağlandı. Bombacıyı uzakta aramanın bir lüzumu yok hükümet eli ile mahallelerimize, apartmanlarımıza kadar girmiş durumdalar. Suriye meselesi nedeni ile aramızda uçak krizi çıkan Rusya'nın ambargoları nedeni ile turizm, ithalat, ihracat sektörlerinde derin çatlaklar çıkmış, büyük kayıplar verilmiştir.Tabiri caizse uçak iş dünyasının üzerine düşmüştür. Suriye’de ki Türkmen nüfusun varlığı büyük tehlike altında ve soykırımlar kapıdadır.

Ey hükümet, Ey Türk Milleti buradan size açık çağrıda bulunuyorum. Bu vebalin altından kalkamayız!

'Burası ikinci Çanakkale'dir. Kanımızın son damlasına kadar da olsa Türkmen Dağı'nı terk etmeyeceğiz. Çanakkale geçilmez' diyen yiğit Türkmenlere sahip çıkın!

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128