Çanakkale bir destandır

18 Mart Şehitleri Anma günü programı nedeniyle Şehitlik Mezarlığında ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda tören düzenlendi. Etkinliklerde zaman zaman duygulu anlar yaşandı.   18...

Çanakkale bir destandır

18 Mart Şehitleri Anma günü programı nedeniyle Şehitlik Mezarlığında ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda tören düzenlendi. Etkinliklerde zaman zaman duygulu anlar yaşandı.

 

18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Şehitlik Mezarlığında anma programı düzenlendi. Vali İbrahim Özçimen, Şehitliğe gelen şehit aileleri ile yakından ilgilenerek, onlarla sohbet etti. Şehitlikteki törene Vali İbrahim Özçimen, Milletvekili Tanju Özcan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bilgehan Saymaz, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, askeri ve sivil erkân, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Vali İbrahim Özçimen, program öncesi 18 Mart Şehitler Günü anma programı için gelen şehit aileleri ve gaziler ile tek tek yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti.18 Mart Şehitler Günü Anma programı, Şehitlikte çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu, Saygı Atışı ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Şehitlikte düzenlenen törende Piyade Kurmay Yüzbaşı İbrahim Erdoğan tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Vali İbrahim Özçimen’in Şehitlik Defterini imzalanmasının ardından İl Müftüsü Mehmet Şahin tarafından dua okundu. Şahin’in yaptığı dua sırasında Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal’in adını anmaması dikkat çekti.Şehitlikte yapılan programın sonunda şehit mezarları ziyaret edilerek çiçek bırakıldı ve dualar okundu. Şehit Jandarma Er Süleyman Tombak'ın annesi Sultan Tombak’ın elini öperek “Annem” diye hitap eden Vali Özçimen, şehidin annesi ve babası ile birlikte dua ettikten sonra mezara karanfil koydu.  

Şehitler Günü Programında Duygulu Anlar Yaşandı

 18 Mart Şehitleri Anma günü programı Şehitlikte düzenlenen törenin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen tören ile devam etti. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen törene Vali İbrahim Özçimen ile eşi Nezahat Özçimen, Milletvekili Tanju Özcan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bilgehan Saymaz, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, askeri ve sivil erkan, şehit yakınları, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan salon programı Bolu Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Basri Karadaş’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Bolu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şule Demir tarafından seslendirilen “Mehmet Toprak Oldu” şiiri salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Sinevizyon gösterisi ile devam eden programda Bolu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan "Çanakkale Geçilmez" oratoryosu ve dramalar sahne aldı. Büyük bir beğeni ile izlenen program seyircilerden büyük alkış aldı. Atletizm Yarışması 18 Mart Kupasında dereceye giren okullara ödülleri verilirken Vali İbrahim Özçimen, Yukarı Soku İlköğretim Okulu, Gerede Halil Nom İlköğretim Okulu ve Alıçören İlköğretim Okulu öğrencilerine kupalarını verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER