“Çanakkale Zaferi birliğin simgesidir”

Bolu İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Arık 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

“Çanakkale Zaferi birliğin simgesidir”

HABER: FARUK ÇİDEM

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Milletimizin tarih boyunca vatanını ve istiklalini korumak için gösterdiği fedakârlıklar ve cesaret dolu mücadelelerin en güzel örneklerinden olan Çanakkale Zaferi, ülkesinin bağımsızlığı ve geleceği uğruna gözünü kırpmadan kendi canından vazgeçebilmeyi gösteren bir destan olarak adını tarihe yazdırmıştır.

18 Mart 1915’te kazanılan bu zafer, milletimizin yüksek manevi değerlerinin, birlik ve bütünlüğünün simgesidir. Bu zafer ile sadece bir milletin hayatta kalması değil, aynı zamanda geleceği de belirlenmiştir. Çanakkale’de gösterilen azim ve irade, milletimizin bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş ve İstiklal Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümü vesilesiyle, milletimizin birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden gelebileceğini bir kez daha hatırlatıyor, vatan topraklarını savunmak üzere canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen aziz şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128