Canlı canlı yakmaya çalışmış

Mengen ilçesine bağlı Gözecik köyünde oturan 3 çocuk babası emekli aşçı Hüseyin Gürel’in, kardeşi ile yeğenini bir tavuk ve bir ördek için canlı canlı yakarak öldüremeye çalıştığı ortaya çıktı.

Canlı canlı yakmaya çalışmış
 HABER:Kasım Şahin

Yaklaşık 6 ay önce Mengen ilçesine bağlı Gözecik köyünde oturan 59 yaşındaki emekli aşçı, kendisine ve yengesine ait kümesten tavuk ve ördek çaldığı iddiasıyla abisi Hüseyin Gürel ve yeğeni Ercan Gürel’i uykudayken evlerini ateşe veren Hüseyin Gürel ile akrabası Ramazan Gürel’in Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmalarına başlandı. Firari olan Ramazan Gürel ise duruşmaya katılmadı. Tutuklu yargılanan Hüseyin Gürel, olay gecesi çok alkollü olduğunu, sadece korkutmak amacıyla kardeşi ve yeğeninin evini yakmaya çalıştığını söyledi.

İKİ 70’LİK RAKI İÇMİŞLER

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde, “Kasten öldürmeye çalışmak” suçundan Sincan Cezaevinde tutuklu bulunan ve duruşmaya SEGBİS sistemiyle katılan Hüseyin Gürel ifadesinde şunları söyledi; “Kardeşim ve oğlu ile aramızda husumet vardı. Sürekli olarak kümesten tavuk ve ördeklerimizi çalıyorlardı. Olay günü de akrabam Ramazan ile birlikte iki 70’lik rakı içtik. Çok sarhoştuk. Ne yaptığımızı bilmiyorduk. Amacımız sadece kardeşimi ve yeğenimi korkutmaktı. Ramazan evinden 5 litrelik bidonla benzin getirdi. Evin kapısının önüne ve odunluğa benzini dökerek, yakıp uzaklaştık. Aslında ağabeyim ve yeğenimin evde olduğunu bilmiyordum ve öldürme kastım da yoktu. Çok pişmanım” dedi.

YAKIP ÖLDÜRECEKTİ

Duruşmaya mağdur olarak katılan Ercan Gürel, amca olarak gördükleri Hüseyin Gürel ile akrabası Ramazan Gürel’in, kendilerini can canlı yakıp öldürmeye kalkıştığını belirterek; “Olay gününü hala unutamıyorum. Hala gözlerimin önünde. Psikolojim bozuldu ve uyku bile uyuyamıyorum. Akrabamız olacak olan bu adam evimizin önüne benzin döktü ve bizi yakarak öldürmeye çalıştı. Olay 6 ay önce saat 03.30 sıralarında meydana geldi. Hüseyin Ergül ile Ramazan Gürel, evimizin önüne gelerek önce fenerlerle evi kontrol ettiler. Yatıp yatmadığımızı kontrol ettiler. Daha sonra uyuduğumuzu fark edince, eylemlerine başlamışlar evimizi yağlı benzinle yakıp babam Hüseyin ile beni öldürmeye çalıştılar. Babam kalp hastası olduğu için onu sırtıma alıp, alevlerin arasından kurtarıp evin dışına çıkarttım. Tavuk ve ördek olayı ise yalandır. Tamamen evimiz yansın diye birde benzini elektrik panosunun altında yakmışlar. Burada amaç elektriğin kontak yapıp, alevlerin çevreye kısa sürede yayılmasıydı. Olay gecesi evin yandığını babam hissetti. Şayet zamanında hissetmeseydi, cayır cayır yanıp ölmüştük. Hatta hayvanlarımız bile ölmüştü. Bize bu vahşi olayı yaşatanlardan davacı ve şikayetçiyim. Cezalarını çekmesini istiyorum” diyerek Hüseyin Gürel’e tepki gösterdi.

Olayda sanık durumunda bulunan Ramazan Gürel’in firarda olduğu gerekçesiyle Ağır Ceza Mahkemesi başkanı, sanığın yakalanıp tutuklanmasına duruşmanın ise ileri bir tarih ertelenmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129