Çarıkçı ile Abak Arasındaki Farklar

Erhan Beykoz'un kaleminden...

 Çarıkçı ile Abak Arasındaki Farklar

28 Mayısta Boluspor kongre yapacak. 50 yıllık Boluspor tarihinde birkaç kez olduğu gibi yine iki adayla seçime gidilecek. Seçime yaklaşık 1,5 ay kala iki adayda adaylıklarını açıkladılar.

İki adayda adaylıktan çekilmeyeceklerini söyleyerek kendilerince çalışmalara başladılar. Çalışmaların yanı sıra görsel, yazılı basında bazı açıklamalarına da rastlamak mümkün!

Güzel olan, birbirlerini kırmamaya özen duydukları gibi, önemli açıklamalar yapmak için mevcut Başkan Abak’ın son haftayı bekliyor olmasıdır. Başkanlar arasındaki belirgin bazı farkları yazayım istiyorum;

Necip Çarıkçı birçok başkan yönetiminde etkili görevler aldı, Savaş Abak’da iki başkanla çalışıp başkan yardımcılığı yaptı.

Necip Çarıkçı’nın transfer işlerinde Recep Aydoğanlı vardı eleştiriliyordu, Savaş Abak’da İsmail Okur’la eleştiri oklarını üstüne aldı.

Necip Çarıkçı döneminde çok sayıda oyuncu alınırken, Savaş Abak döneminde de çok ve gereksiz oyuncu alınarak yanlış transferler yapıldı!

Necip Çarıkçı para konusunda Bolu’da yaşayan herkesten yardım alırken, Savaş Abak kimseden para istemeden 2,5 sezon takımı ligde tuttu. Bu duruma alışan Bolulu sanayici iş adamı, bundan sonra yardım konusunda ciddi sıkıntılar yaratabilir!

Necip Çarıkçı Bolu Belediyesinden yardım aldı, Savaş Abak’da devam etti. İstenilenler verilmeyince Necip Başkan şikayette bulunmasına rağmen, Başkan Abak hiç konulmadı.

Necip Çarıkçı Boluspor’dan alacakları 300 bin liraya temlik koydururken, Savaş Abak’da kendini garanti altına almak adına 3.200 bin lirasına temlik koydurdu.

Necip Çarıkçı sıfır bütçeyle kulübü alıp, 800 bin lira civarında borçla bıraktı. Savaş Abak 6,5 milyonla devraldığı kulübü, 4,5 milyonla kongreye götürüyor.

Necip Çarıkçı 3.ligde düşme potasından aldığı Boluspor’u Süper lig kapısından “siyasi olarak” döndürdüler, Savaş Abak’ın 2 senede rakamsal olarak herhangi bir başarısı yok.

Necip Çarıkçı zamanında 2-3 gurup olan taraftarlar, Savaş Abak zamanında tek gurup olurken, son yıl galibiyette bile yönetimi istenmeyen ilan ettiler.

Necip Çarıkçı döneminde alt yapıdan yok denecek sayıda oyuncu çıkarırken, Savaş Abak döneminde alt yapıdan 10’a yakın oyuncu ve başarılarla dolu sezonlar yaşandı.

Necip Çarıkçı’nın yönetiminde eski yol arkadaşları olurken, Savaş Abak’ın gençlerden kurulu yönetiminde yapılan değişiklikle ilçelerden de isimlerin yer alacağı öğrenldi.

Necip Çarıkçı döneminde yöneticiler sınırlı ekonomik yardım yaparken Savaş Abak döneminde yöneticilerin hibe karşılığı verdiği paraları bu güne kadar hiçbir yönetim vermedi.

Yazılacak birçok farklılık olmasına karşılık şimdilk yeter diye düşünüyorum. Bu hafta Boluspor kongresi yapılacağına inaıyorum. Şunun çok iyi bilinmesi gerekir ki, bir tane Boluspor var! Muharrem Hocamın dediği gibi, “Boluspor herkese yeter”.

Yeter ama doğru zamanda doğru işler yaparsak…

Dedikodu yerine iş üretirsek…

Ben yerine “biz” felefesiyle, çoğulcu yönetim çoğulcu akıl ile ortak çalışarak inanılmaz aşarılara imza atmayı düşünürsek, Boluspor’un bileğini kimse bükemez.

Bu duygu ve düşüncelerimle yen seçilecek yönetime başarılar diliyorum. Kim kazanırsa kazansın ama mutlaka Boluspor kazanması dileğimle…

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Dursun
Murat Dursun - 4 yıl Önce

sn hocam, iyi güzel yazmışsın da başarılardan niye bahsetmedin. çarıkçı zamanındaki şampiyonluklar nerde ? savaş zamanında ısrarla playoffa kalınmayışından neden bahsetmiyorsun, tek taraflı yazmışsın.

Rıdvan
Rıdvan - 4 yıl Önce

ben de aynı kanıdayım.tarafsız gözle okunursa abak yanlısı bir yazı olmuş.herkes objektif olmalı.

SIRADAKİ HABER

banner128