ÇARŞAMBADAN BELLİ İDİ, PERŞEMBENİN GELİŞİ !!!

Tekin Aytugar'ın Kaleminden...

 ÇARŞAMBADAN BELLİ İDİ, PERŞEMBENİN GELİŞİ !!!

Çarşamba günü gittiğim Keçiörengücü kupa maçında, sahaya sürülen kadroda bugün oynanan maçtaki kadrodan 2-3 kişinin olması, diğerlerinin ise günü birlik gidip gelinen maçta idman maçı yapmak, hocanın “yeni bir takım kurduk kaynaşmamız uzun sürebilir” demecini hatırladım da, yeni kurulan takımı Bolu'da bırakarak mı kaynaştıracaktı, işte onu anlayamadım doğrusu!

Keçiören'e 2-1 yenilerek kupaya veda ettik, para diye dağlara çıkan yönetimin 65 bin TL olan tur parası ve akabinde gelecek paraların hesabını hoca verecektir herhalde!

 

Adanademirspor maçına gelince herkes Boluspor'u çok koşuyor diye öve öve bitiremiyorlar. Şunu unutmayalım ki, atletizm takımı yaratmıyoruz. Adanademirspor’dan futbolun koşarak değil kafa ile oynandığını, futbolcunun değil topu koşturacağının dersini aldık. Ne yazık ki futbol işi de yetenek işidir. Bu kadar çok yeteneksizi bir araya toplarsanız, sonuçta böyle olur.

 

Geçtiğimiz Manisa maçında 4-0 lık skoru görünce herkes methiyeler düzdü. Ben ise, bu skor bizi yanıltmasın. Rakiplerimizin hepsinin Manisa gibi olmayacağını, karşımıza adam gibi bir rakip çıkınca değerlendirmemiz gerektiğini söylemiştim. Keşke ben yanılsaydım da, Boluspor kazanmaya devam etseydi!

Boluspor'un farklı yemesinin nedenini biliyor musunuz? Ve oyun nerede koptu yazayım. Reha Hocanın sağ bek İsa’ya kenardan bas bas bağırdığında farkı artırdı. İdmanda bağırması gereken hoca, tribünlere şirin görünmek, mağlubiyeti gölgelemek için İsa’ya bağırınca, futbolcumuzu oyundan düşürdüğün gibi ikinci golü de o kanattan yiyince adamı iyice bitirdin. Reha Hoca, transferlerin çoğunda senin parmağın var, onun için suçlu aranacaksa baş suçlu sen ve ekibindir.

Geçtiğimiz hafta çıktığım TV programında, Adanademirspor’dan Oğuzhan ve Mulenga'ya dikkat dedim. Maalesef bu iki adam maçı almaya yetti. Reha Hoca, ekibinde 5 tane adamı var. Bu bilirkişiler çimciyi bile tanıyorlar! Sizde 10 peynir konan kahvaltıda 11nci peyniri istiyorsunuz. Kapıları pencereleri değiştiriyorsunuz ama gördüm ki asıl işin olan sahadaki takımı yönetemiyorsun.

Çarşamba günü Keçiören maçında takımı nasıl yönetemediysen, Pazar günüde aynı yönetim eksikliğini gösterdin. Hocam sana bir şey daha hatırlatayım da, bilmiyorsanız öğrenmiş olursunuz! Adanademirspor bizim maç nerede kaldı biliyor musun? Ne Koru Motel, ne termal Otel, ne Gazelle’de nede başka yıldızlı otelde kalmadılar! Şampiyonluğa oynayan takım olmalarına rağmen, sıradan takımlar gibi Karacasu Yıldız Otelde kalıp maça çıktılar.

Demek ki isteyince oluyormuş! Kazara yönetim Boluspor için böyle bir iş yapsaydı, fatura olarak 3-5 kişiyi kovdururdun.

Reha Hoca sana tavsiyem, kimsenin ekmeği ile oynama. Ayda 80 bin TL alıyorsun, işinin hakkını ver. Sadece Boluspor'u çalıştır, başka işlere de burnunu sokma !

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128