Çelik borular konulacak…

Ak Parti Bolu Milletvekili ve 7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde yeniden Ak Parti birinci sıra milletvekili adayı olan Ali Ercoşkun, dün basın mensuplarıyla Park Cafe’de bir araya geldi. Patlayan borular konusu hakkında sorulan bir soruya Ercoşkun, “Şu anda teknik yazışmalar devam ediyor; ama buradan mevcut CTP borular denilen boruların çelik borularla destekleneceği, çelik borularla yeni bir hat çekilecek; ama eski hat da kalacak. Herhangi bir durumda eski ha kullanılabilir” diye konuştu.

Çelik borular konulacak…
Haber: Kasım ŞAHİN

Yerel ve ülke gündemi hakkında görüşlerini açıklayan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bolu’ya gelişi ile ilgilide şunları söyledi; “Bu seçimde önemli bir gelişme oldu. Sayın Başbakanımız Bolu İl Kongresine geldiği zaman ‘Kongreye geldiğim şehirlerde miting yapmayacağım’ demişti. Çok başarılı bir kongreydi. Ama bu kadar yoğunluk içinde Sayın Başbakanımız bizim ısrarımızı kırmadı. Salı günü saat 19:00’da Belediye Meydanında Başbakanımızla bir miting gerçekleştireceğiz. Biz geçtiğimiz seçimlerde oy oranımızı 6-7 puan artırmamıza rağmen bir milletvekilliğini kaybettik. Sayın Başbakanın gelişi, evet seçim başlarken bir atmosfer var, bu atmosfer değişiyor. Tabir-i caizse herkes istim üzerinde çalışıyor; ama netice sandıktan çıkacak. Görüyoruz ki Ak Parti devamlı yükselen bir trendle bu çalışmayı sergiliyor. Başbakanımız da bu çalışmalarımıza destek vermek için miting düzenliyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de çok iyi bir puan almıştık. Bu da 3 milletvekilliğinin 3’ünü de kazanacağımızı bize gösteriyor” dedi.

Ercoşkun, açıklamalarını şöyle sürdürdü; Bolu merkezi ilgilendiren bir konuda bilgilendirme yapmak istiyorum. Çok önemli bir proje olan Gölköy’deki içme suyu rezervinin bir kanal vasıtasıyla arıtma tesisine basılması ve orada arıtılarak Bolu’ya verilmesi söz konusu. Buradaki boruların da geçtiğimiz dönemde patladığını biliyoruz. Boru çeşidi ve aynı zamanda montajıyla ilgili bir sıkıntı. Biz bunu defalarca Devlet Su İşleri’nden sorumlu Bakanımız Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ile paylaştık. Bakanımız da bir talimat verdi. Tüm etütleri yapıldıktan sonra bu boruların kalması, ilave olarak çelik boru tesisi ile ilgili bir talimat söz konusu oldu. Biz bu işi takip ettik. Kalkınma Bakanlığı tarafındaki işlemler de şu anda son noktaya gelmiş durumda. Tüm yatırım programları da Kalkınma Bakanlığı’ndan onaydan geçiyor. Burada bir yanlış anlaşılma vardı. Sanki, mevcut sisteme ilave gereksiz bir sistemmiş gibi bir algılama söz konusu oldu. Ama Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz ve ilgili Genel Müdür ile birebir yaptığım görüşmeler neticesinde yanlış anlaşılmaları da ortadan kaldırdık. Şu anda teknik yazışmalar devam ediyor; ama buradan mevcut CTP borular denilen boruların çelik borularla destekleneceği, çelik borularla yeni bir hat çekilecek; ama eski hat da kalacak. Herhangi bir durumda eski ha kullanılabilir.

BÖLGE HASTANESİ YAPMAK İSTİYORUZ

Bolu’daki sağlık sisteminde oldukça memnunuz. Fakat yukarıdaki hastanenin kapasitesini tam olarak kullanamıyoruz. Bir katı boş durumda. Dolayısıyla kaynakları en verimli ve tam kullanabilmek için İzzet Baysal Vakfının ve Vakıf Başkanı Ahmet Baysal’ın da görüşleri doğrultusunda buranın bir bölge hastanesine çevrilmesiyle alakalı bir istişare süreci devam ediyordu. Bunlar da neticelendi. Mevcut binanın eksiklerinin giderilerek bir bölge branş hastanesine çevrilmesiyle alakalı genel bir kanaat oluştu. Bundan sonra bu süreci düşünmek lazım. Bize düşen İzzet Baysal’ın bize emaneti olan kurumlara tam kapasiteyle en verimli şekilde kullanmak. Bunun dışındaki tüm değerlendirmeler, yaklaşan seçim öncesi kafa karıştırmaya yönelik değerlendirmeler. Biz bunu Mengen’de yaşadık. Sağlık Bakanlığı Mengen, Mudurnu ve Göynük’te yeni hastane yapma kararı aldı. Biz bunu kamuoyuyla paylaşırken malum muhalefet Milletvekilimiz maalesef ‘Mengen’deki hastaneyi kapatıyorlar’ dedi. Sonradan bir baktık bu söylem Mengen’de iş yaptı. Hastanemiz kapanıyor diye eylem yaptılar. Hastanenin temeli atılınca da ‘Gördünüz mü biz itiraz ettik, eylem yaptık. Yeni hastane yapmak zorunda kaldılar diye üste çıktılar.’

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 18:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakiki AK PARTİLİ
hakiki AK PARTİLİ - 5 yıl Önce

sayın vekilim zamanında çelik boruları engelleyen belediye başkanına hakkımı helal etmiyorum bolu halkının paralarını peşkeş çekenler çoluk çocuğundan torunundan bulsun bulsun derken onlardan çıksın

SIRADAKİ HABER

banner128