Çelik hatta son yatay sondaj tamamlanmak üzere

Bolu İçme Suyu Ana İsale Hattı’nın çelik hat olarak çekilmesi için gerçekleştirilen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Gölköy’den Bolu Belediyesi Temiz Su Arıtma Tesisine kadar olan alanda üç (3) noktada karayolu ile kesişen yeni hat için gerçekleştirilen yatay sondajlarının ikisi tamamlandı. Son sondaj olan TEM otoyolu sondajı da bu ay sonunda bitecek ve ardından hattın çekilmesi işlemi başlayacak.

Çelik hatta son yatay sondaj tamamlanmak üzere

DSİ tarafından ihale edilerek 21.10.2015 tarihinde yüklenici firma Haşlak İnşaat Taah. Tic. ve San. ŞTİ. ile sözleşmesi imzalanan Bolu İçme Suyu Ana İsale Hattı’nın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında kapsamında yapılacak olan üç (3) adet ‘Karayolu Yatay Delgi Metodu ile Geçiş’ çalışmalarının Üniversite Geçişi (54 m) ve D-100 Karayolu Geçişi (60m) yatay delgileri tamamlanmış ve TEM Otoyolu Geçişi (120 m) yapımına devam edilmektedir. TEM otoyolu geçişinin de Şubat ayı sonuna kadar tamamlanması amacıyla çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir. Yatay Delgi işlemlerinin tamamlanmasının ardından çelik hattın inşaatı hızlı bir şekilde yapılacaktır.

Projenin iş teslimi ve işe başlama tarihi 04.11.2015 tarihidir ve sözleşmeye göre bu tarihten itibaren 300 takvim günü içerisinde iş bitirilerek teslim edilecektir. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128