Cemaat camiye sığmadı

Miraç Kandili sebebiyle çok sayıda vatandaş camilere akın ederken ilimizde iki camide resmi Miraç Kandili programı düzenlendi. Yıldırım Beyazıt Camii ve Hacı Mahmut Ericek Camiindeki programlara binlerce kişi koştu.

Cemaat camiye sığmadı

Haber: AYSUN BEYKOZ

Türkiye genelinde olduğu gibi Bolu’da da Miraç Kandil'i nedeniyle vatandaşlar başta Yıldırım Beyazıt Camii olmak üzere tüm camileri doldurdu. Camilerin dolduğu gecede dışarıda kalan cemaat de cami avlusunda yer bularak geceyi namaz kılıp dualarla geçirdi.

Müftülüğün resmi programının yapıldığı Yıldırım Beyazıt Camiinde ise ayrı bir heyecan vardı. İlimizin en büyük camilerinden birisi olan Büyük Camii cemaatle doldu taştı. Cami içerisinde yer kalmayınca vatandaşların bir bölümü dışarıda kaldı. Miraç Kandili için camiye gelen vatandaşlar akşam namazlarını kıldıktan sonra mevlithanlar Mustafa Arıcı, Birol Karakaya ve Mustafa Akyaman hocalardan Mevlid-i Şerif dinlediler. Bolu Müftüsü İzani Turan’ın vaaz konuşmasının ardından sayısı binin üzerinde olan cemaatle birlikte yatsı namazı eda edildi. Yatsı namazının ardından isteyen vatandaşlar ibadetlerine camide devam edebildi.

Dün gece bir resmi programda Hacı Mahmut Ericek Camiinde gerçekleşti. Akşam namazı ile yatsı namazı arasında yapılan Miraç Kandili Kutlama programı büyük ilgi gördü. İmam Hatip Lisesi öğrencilerince organize edilen kutlamaya ilgi oldukça yoğundu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128