CEP TELEFONUN İMEİ NUMARASINI ÖĞRENME VE SORGULAMA

Dünyanın en yaygın iletişim aracı olan cep telefonları artık günlük yaşantımızı oldukça kolaylaştırmakla birlikte çeşitli uygulama,

CEP  TELEFONUN İMEİ  NUMARASINI ÖĞRENME VE SORGULAMA

Dünyanın en yaygın iletişim aracı olan cep telefonları artık günlük yaşantımızı oldukça kolaylaştırmakla birlikte çeşitli uygulama, sosyal ağ, mesajlaşma ve oyunlarla da keyifli anlar yaşatmakta. Her an her yerde iletişim halinde olmamızı sağlamaktadır. Durum böyle olunca cep telefonlarımızı da güvenceye almamız ve çalınma ihtimaline yada kaçak olma ihtimaline karşı cep telefonu üreticileri her telefona özgü farklı numaraları bulunan bir kodlama sistemi yapmıştır.

Bu kodlama sistemine iemi numarası denir. Her cep telefonunun kendine özgü bir imei numarası vardır. İmei numarası ne işe yarar ? İmei numarasını nasıl öğrenebiliriz ?  İmei numarasını nasıl sorgulatabiliriz ? İmei numaramızı neden sorgulatmalıyız ? İmei numarasının bizim için önemi nedir ? İmei numarasını neden öğrenmeliyiz ? tüm bu soruların cevabını sayfamızda bulacaksınız..

İMEİ SORGULAMA YAPMA İÇİN TIKLAYINIZ!

İmei numarası cep telefonlarımıza olası bir çalınma yada aldığımız cep telefonunun kaçak mı çalıntı mı olduğu sorularına cevap bulabileceğimiz bir kodlama sistemir. Bir nevi cep telefonu plakası da diyebiliriz. Cep telefonumuza ait imei numarasını cihazımızdan bait bir yöntemle hemen öğrenebiliriz. Yapacağımız tek şey cep telefonumuza *#06# yazıp arama tuşuna basmak olacaktır. Anında ekrana 15 haneli rakamlardan olaşan cihazımıza ait imei numarası gelecektir. Ekranda çıkan imei numaranızı mutlaka kaydetmelisiniz. Çünkü ilerde cep telefonunuzun çalınmaihtimaline karşı imei numaranızından yerini tespit edebilir ve cep telefonunuzu kilityebilirsiniz. Böylece hem cep telefonunuzu bulmuş olursunuz hem de kişisel bilgilerinizin yabancı insanların eline geçmesini önlemiş olursunuz. İmei numaranızı sorgulatmak için ise internetten çeşitli sitelerden imei numaranızı yazarak sorgulatabilir ve çalıntı olup olmadığınızı yahut kaçak olup olmadığını öğrenmiş olursunuz. Bu sayede yüklü miktarlarda ödeyip almış olduğunuz cep telefonlarını güvence altına almış olursunuz.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128