Cerrahi hemşirelikte son gelişmeler Bolu’da ele alındı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi, “Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliğinde Güncel Yaklaşımlar 2012” konulu bir toplantı yaptı....

Cerrahi hemşirelikte son gelişmeler Bolu’da ele alındı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi, “Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliğinde Güncel Yaklaşımlar 2012” konulu bir toplantı yaptı.

 

Gazelle Otel’de gerçekleştirilen toplantıda, cerrahi ve ameliyathane hemşireliğindeki en son yenilikler paylaşıldı ve katılımcılar bu konudaki bilgi ve deneyimlerini anlattılar. Toplantı, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği’nin tanıtımı ile başladı.Toplantıda,  AİBÜ Bolu Sağlık Yüksekokulu Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı ve Bolu Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Arzu İlçe “Tıbbi Atık Yönetimi”, Dernek Başkanı Doç. Dr. Meryem Yavuz “Cerrahi Duman” ve Dernek Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şenay Kaymakçı ise  “Elektrocerrahide Güvenli Uygulamalar” ve “Tek Kullanımlık Ürünler” hakkında bilgi verdi.Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Esma Özşaker “Hemostazın Sağlanması”, Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yelda Candan Dönmez “Kan yoluyla bulaşan enfeksiyonlar ve bunların önlenmesi” ve Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Bölümü Arş. Gör. Aliye Okgün Alcan “Cerrahi El Yıkama” hakkında sunum gerçekleştirdiler.Toplantıya, AİBÜ Bolu Sağlık Yüksekokulu Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim elemanları, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği üyeleri ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde görevli hemşireler ve Ankara, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kastamonu, Düzce, Konya ve Kütahya’dan hemşireler ve üniversitelerde görev yapan öğretim üyeleri katıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124