Çeşme mermerleri neden kırıldı?

Bolu Belediyesi’nin İzzet Baysal Caddesi’nde yaptığı çalışmalar mı yoksa başka bir nedenle mi çeşmenin mermerleri kırıldığı merak konusu oldu. Vatandaşın yoğun bir şekilde kullandığı çeşme zarar gördü. Çeşme gördüğü zarar yüzünden yıkılma aşamasına geldi.

Çeşme mermerleri neden kırıldı?

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi’nin İzzet Baysal Caddesi’ndeki renkli asfalt çalışması öncesinde yapılan altyapı çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Caddede baştan aşağı değişirken vatandaşların uğrak yerleri de ciddi zararlar görüyor. Tabaklar Hamamı karşısında bulunan ve cadde esnafı ile halkının uğrak noktalarından biri olan 2013 yılında yapılan Mevlüt Uçar Sebili yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. Bir ay içerisinde cami temizleme ekibi tarafından aklanıp paklanan ve çamaşır suyu , tuz ruhu ile de temizlenen İzzet Baysal Caddesi’nin ortasında bulunan 4 ağızlı çeşmenin bazı kısımlardaki taşlarının kaydığı ve mermerlerinin zarar görerek kırıldığı gözlemlendi.

Vatandaşların yoğun bir şekilde uğradığı çeşme şu anda Bolu Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından demir barikatlarla çevrilmiş durumda. Su doldurmaya giden vatandaşları belediye çalışanları “Caddedeki çalışmalar yüzünden zarar gördü. Buradan su doldurmak şu anda tehlikeli” ifadelerini kullanarak uyardığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER