banner120

"Cesur bir valiysen bunu yaparsın”

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Bolu Valisi İbrahim Özçimen’in geçtiğimiz günlerde Göynükte’ki hayvan ölümleriyle ilgili olarak açıkladığı raporun inandırıcı olmadığını...

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Bolu Valisi İbrahim Özçimen’in geçtiğimiz günlerde Göynükte’ki hayvan ölümleriyle ilgili olarak açıkladığı raporun inandırıcı olmadığını söyledi. Özcan; “Oradaki köylüler bir cep telefonu vericisinin aynalarının ne tarafa doğru çevrilirse o tarafta hayvan ölümlerinin meydana geldiğini söylüyor. Vericiyi bir kaç ay kapatalım. Eğer hayvan ölümleri devam ediyorsa bundan kaynaklanmadığı ortaya çıksın. Fakat burada valilik ve bakanlık iletişim sektörü zarar görebilir endişesiyle bu işe sıcak bakmıyorlar” dedi.

 

 

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan CHP il başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyerek yerel ve ulusal gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gazetemizin yazı işleri müdürü Hakan Karacaören’in “Son günlerde Türkiye’de bir Muharrem İnce hadisesi var. Bu konuda bir açıklama yapar mısınız?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Özcan CHP grup başkanvekili Muharrem İnce'nin meclisteki en aykırı seslerden biri olduğunu söyleyerek; “Sayın İnce’nin muhalif yapısı en çok AKP grubunu rahatsız ediyor. Bu yüzden AKP’nin Muharrem İnce’yi yıpratmak adına bir çaba içersine girdiğini düşünüyorum. Bahse konu olan taciz olayında adı geçen kadının CHP ile hiçbir ilgisi yok. Muharrem İnce'ye yönelik taciz iddiaları 3 yıl öncesine dayanıyor. Savcılar 6 ay önce elinde hiçbir delil olmadığı halde böyle yüz kızartıcı bir suçlamayla Sayın Muharrem İnce'yi suçladı. 6 ay önce Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu'na o savcıyı şikayet etti. Şunu açıkça söyleyeyim. Hukukçu olduğum için de, yakından tanıdığım için de resmi belgelere göre de söylüyorum. Adı geçen şahsa gönderilmiş bir mesaj yok. Bu telekomünikasyon kayıtlarında da net olarak ortaya çıkarıldı. Yani Muharrem İnce'ye ait telefondan adı geçen kişiye gönderilmiş bir mesaj yok ve böyle bir kayıt bulunamadı.” Dedi..

Aynı şey benimde başıma gelebilir

CHP Bolu Milletvekili Tanju ÖzcanSayın  İnce, 'Velev ki doğru o zaman benim dokunulmazlığımı kaldırın yargılanayım. Mahkeme bana ceza verirse beni taşlayın' diyor. Bir insan bu kadar ucuz numaralarla kirletilebilir mi? Kamuoyu da bunu doğru olmadığını vicdanen inanıyor. Eğer Muharrem İnce hükümeti bu kadar ağır eleştirmeseydi bu ağır iftira ile karşılaşır mıydı? Bende çok konuşan bir milletvekiliyim. Bu zihniyet böyle devam ettiği sürece yarın öbür gün böyle bir olay benim de başıma gelebilir.” Biçiminde konuştu.

Neden Mudurnu’da hayvanlar

ölmüyor da Göynük'te ölüyor?

 CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan daha sonra gazetemiz yazarı Mustafa Cop’un “Göynükte ki hayvan ölümleriyle” ilgili sorularını cevapladı. Özcan; “Göynük’te kimse bu rapora inanmıyor. Sonuçta oradaki hayvan ölümleri devam ediyor. Oradaki insanların mağduriyetleri devam ediyor. Göynük'teki hayvan ölümlerine fesleğen otunun neden olduğu söylendi ama o ot elli yıldır orada var. Hatta hayvancılık yapan biri bu otu yeme karıştırıp hayvanlara verdiğini söyledi. Bu durum tabi temelsiz olunca yeni bir araştırma yaptılar. Bu seferde tavuk gübrelerinin doğaya bırakılması sonucu otlayan hayvanlar bu kimyasal maddeler sonucu ölüyor denildi. Göynük'teki tavuk kümesi bugünün meselesi değil. 25 yıldır orada tavuk gübreleri dışarıya konuluyor. Bu hayvanlarda son iki yıla kadar ölüm yoktu. Aynı kimyasal maddeler Mudurnu'da da Dörtdivan'da da sahaya bırakılıyor. Orada bulunan hayvanlarda aynı cins hayvanlar, orada bulunan hayvanlarda aynı otları yiyor. Orada hayvanların otladığı alanlarda da tavuk gübreleri var. Bu gerçekçi geliyor mu size. Neden oralarda hayvanlar ölmüyor da Göynük'te ölüyor. Kullanılan farklı bir kimyasal maddemi var diye bakıyoruz o da yok" şeklinde konuştu.

 

Hiçbir şey İnsan sağlığından daha önemli değildir

Göynük'e çok önemli bir firmaya ait çok güçlü bir vericinin kurulduğunu vurgulayan Özcan, “Orada bir cep telefonu istasyonu var. Köylüler bu vericinin aynaları ne tarafa doğru çevrilirse o tarafta hayvan ölümlerinin meydana geldiğini söylüyor. Vericiyi bir kaç ay kapatalım. Eğer hayvan ölümleri devam ediyorsa bunun olmadığı ortaya çıksın. Fakat burada valilik ve bakanlık iletişim sektörü zarar görebilir endişesiyle bu işe sıcak bakmıyorlar. İletişim sektörünün bu işten zarar görüp görmemesi benim hiç umurumda değil. Hiçbir şey İnsan sağlığından daha önemli değildir.  Eğer sen cesur bir valiysen bunu yaparsın. Ama ben halkın yerel yöneticisi değilim, halkın milletvekili değilim, halkın valisi değilim bir şirketin adamlarıyız diyorsanız bu konuda adım atamazsınız."” Dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124